Wiegman: "Zie deze prijs als erkenning voor het vrouwenvoetbal"

Sarina Wiegman op de rode loper van het Ballon d'Or-gala
Sarina Wiegman op de rode loper van het Ballon d'Or-gala Foto: © BSR Agency

Sarina Wiegman won bij de Ballon d'Or de prijs voor beste trainer. Wiegman was vereerd door haar uitverkiezing. Ze won dit zomer het EK, wat haar derde (!) EK-winst op rij betekende. 

"Zonder de steun van de speelsters, de stafleden, de Engelse bond en mijn familie had ik hier nooit gestaan", zei Wiegman in haar speech van de Ballon d'Or uitreikingen. "Dit is niet alleen een persoonlijke eer. Ik zie deze prijs ook als erkenning voor het vrouwenvoetbal en de reis die wij allen hebben afgelegd."

Wiegman wil verbondenheid binnen de sport. "We moeten vrouwenhaat en racisme blijven bestrijden. Sport moet altijd verbinden en niet verdelen. Deze trofee is speciaal, omdat die de naam draagt van Johan Cruijff. Hij geloofde in de kracht van sport en in het nut ervan om bij elke persoon een gevoel van verbondenheid te creëren."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
25/01
PSV V
12:15
Utrecht W
zo
25/01
AZ W
16:45
FC Twente V
zo
25/01
ADO Den Haag V
16:45
Ajax V
zo
25/01
Excelsior Rotterdam W
16:45
SC Heerenveen V
zo
25/01
NAC Breda W
16:45
PEC Zwolle V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 11 25 26
2 PSV V 11 20 25
3 Feyenoord V 11 16 25
4 FC Twente V 10 21 24
5 PEC Zwolle V 11 8 21
6 Utrecht W 10 -4 15
7 AZ W 10 3 12
Bekijk de hele stand