Wiegman krijgt steun: "Voetbalwereld is nog vrij conservatief"

Sarina Wiegman
Sarina Wiegman Foto: © Pro Shots

Wietse Jelles gaat komend seizoen aan de slag als assistent-coach bij FC Utrecht. Samen met hoofdcoach Sylvia Smit bereidt hij het nieuwe seizoen voor. Jelles gaat in op de actuele discussie rondom de opvolger van Ronald Koeman.

Jelles is ervan overtuigd dat coach en oud-prof Sarina Wiegman Koeman als bondscoach kan opvolgen. "Ja, 100 procent!", begint hij in gesprek met Universiteit Leiden. "Helaas is de voetbalwereld nog vrij conservatief en zitten er nog nauwelijks vrouwen op bestuursniveau."

Marie-Louise Eta werd in april tijdelijk aangesteld als eerste vrouwelijke hoofdtrainer van een mannenelftal in een Europese topcompetitie. "Waarom zou het niet kunnen? Ik vind het overigens ook leuk om mannen te trainen. Maar vrouwen vragen in mijn ervaring vaker naar het waarom en zijn meer bezig met het team als geheel. Dat ligt mij beter", besluit Jelles. 

Lees meer:
0 reacties