Wiegman is rolmodel: "Denk niet dat ik dat tien jaar geleden was"

Sarina Wiegman
Sarina Wiegman Foto: © Pro Shots

Sarina Wiegman is een zeer succesvolle coach. Toch is ze een van de weinige vrouwen in de wereld van de trainers. In de Engelse competitie staan momenteel vijf van de twaalf teams onder leiding van een vrouwelijke coach.

De bondscoach van de Lionesses weet dat ze een belangrijke rol speelt bij het overtuigen van meer vrouwen en meisjes om een carrière als coach te beginnen. "We willen meer vrouwelijke coaches in de sport en ik kreeg positieve reacties na het EK", vertelt Wiegman aan PA news agency.

"Ik ben een rolmodel. Ik begon niet met coachen met de gedachte 'oh, ik wil een rolmodel zijn'. Maar ik zit nu in deze positie en ik ben me daarvan bewust. Ik probeer gewoon mijn best te doen. Ik denk niet dat ik tien jaar geleden een rolmodel was. Misschien voor mijn dochters, hoop ik", vertelt de Nederlandse.

Wiegman hoopt dat ze kan dienen als inspiratie: "En dat mensen zeggen: 'oh, ik ga ook coachen'."

Zet €10 euro in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Kijk jij ook alweer uit naar het voetbalweekend? Unibet heeft een mooie actie voor nieuwe spelers! Klik hier om je te registreren, zet minimaal 10 euro in en krijg maar liefst vijf GRATIS (!) weddenschappen van 10 euro!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
30/09
ADO Den Haag V
14:00
PEC Zwolle V
zo
1/10
FC Twente V
12:15
Feyenoord V
zo
1/10
Utrecht W
12:15
SC Heerenveen V
zo
1/10
Fortuna Sittard W
12:15
Excelsior Rotterdam W
zo
1/10
PSV V
12:15
AZ W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Fortuna Sittard W 2 4 6
2 Utrecht W 2 3 6
3 PSV V 2 5 4
4 AZ W 2 1 4
5 FC Twente V 1 7 3
6 Ajax V 1 2 3
7 ADO Den Haag V 1 0 1
Bekijk de hele stand