Wagtman pleit voor basisplaats Buurman: "Waarom niet de kans geven?"

Veerle Buurman bij de OranjeLeeuwinnen
Veerle Buurman bij de OranjeLeeuwinnen Foto: © Pro Shots

Veerle Buurman is ook deze interlandperiode van de partij bij de OranjeLeeuwinnen. Stan Wagtman zou het 'heel logisch' vinden als de jonge verdedigster de komende periode de kans krijgt bij Oranje, zeker richting het EK van komende zomer.

Buurman begon tijdens de laatste interlandperiode in de basis tegen de Verenigde Staten. "Ik vond het haar toen heel goed doen. Ze maakte toen een doelpunt en een eigen doelpunt, dus het was toen een avond van uitersten. Ik vond haar het heel goed doen, goed doordekken, goede passing, positioneel ook sterk", is Wagtman in de NU.nl-podcast Vrouwen 1 lovend over de jongeling.

"Ik zou het eigenlijk heel logisch vinden als Jonker aan haar vasthoudt, ook richting het EK. Waarom niet haar gewoon de kans geven om zich de komende maanden vast in dat elftal te knokken?", vraagt hij zich hardop af. "Het is nog een tijdje, ook qua wedstrijden, richting zo’n EK. Als je er toch achterkomt dat het toch net iets te weinig is, kun je altijd nog gaan omzetten. Dan zet je Spitse neer, zij is zo ervaren, zij heeft geen aanpassingstijd nodig."

Andersom is voor Wagtman minder een optie. "Als je het andersom zou doen en je moet vlak voor het EK besluiten om Buurman erin te zetten in plaats van Spitse, denk ik dat het veel lastiger is. Ik denk dat het veel logischer is om nu Buurman de kans te geven, te kijken hoe zij het doet. En pakt ze haar kans? Dan moet ze gewoon blijven staan, vind ik", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/03
Utrecht W
14:30
Ajax V
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 16 33 43
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 16 15 29
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand