Vrouwenvoetbal populair: "Een derde van onze leden is vrouw"

Voetbal
Voetbal Foto: © Pro Shots

Volgens Tubantia is vrouwenvoetbal de snelst groeiende sport van Nederland, ook in Twente, en vooral bij VV Hellendoorn. De club was er vroeg bij: al in 1970, een jaar vóór de KNVB vrouwenvoetbal officieel erkende, speelde het eerste dameselftal van Hellendoorn een wedstrijd.

Joke Dubbink maakte deel uit van een van de eerste dameselftallen van VV Hellendoorn. "Het was toen als meisje niet gangbaar om te voetballen, maar we werden zeker geaccepteerd", zegt ze. "Bij toeval kwam ik op mijn 15de bij voetbal, want eerst zat ik bij de ponyclub. Langzaam ontstonden de eerste damesteams bij VV Hellendoorn. Ik weet nog dat er vroeger werd gerookt in de kleedkamer." Ze lacht en zegt: "Dat is nu wel anders."

In de loop der jaren sloten steeds meer meiden zich aan bij VV Hellendoorn, onder wie Donna Kamphuis. Zij speelt inmiddels in Vrouwen 1, dat uitkomt in de derde klasse. "Toen ik bij de club kwam waren er veel minder meiden. Ik speelde een tijdlang bij de jongens. Nu zijn er veel meer meidenteams. Dat begint al bij onder 8." 

"Aan het begin van elk seizoen beginnen we met een grote groep meiden", vervolgt Kamphuis. "De teams worden dan ingedeeld, ook vrouwen-1. Het leuke is dat er in het team vaak wordt gewisseld. Het gaat er echt om wie het beste speelt. Als je een jaar in het eerste speelt, dan betekent dat niet dat je er automatisch mag blijven. Net als bij de jongens."

Voorzitter Schuttevaar: "Jonge meiden zien daardoor dat de kans er is dat je in het eerste terechtkomt. Dat voetbal een mannensport is, dat is allang achterhaald. Een derde van onze leden is vrouw. Maar meer aanwas betekent ook meer taken en meer functies. Voldoende trainers bijvoorbeeld. Als bestuur zijn we daar actief mee bezig."

Afgelopen vrijdag vierde de club een bijzondere mijlpaal: 55 jaar vrouwenvoetbal. "En hopelijk heeft de voetbalvereniging Hellendoorn nog vele jaren te gaan", zegt de voorzitter. "De sport leeft enorm in deze omgeving. Ik denk zelfs dat er meer animo is voor het damesvoetbal dan voor het herenvoetbal", aldus Schuttevaar.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
HERA
12:15
FC Twente V
zo
21/12
PSV V
16:45
Feyenoord V
zo
21/12
Ajax V
16:45
NAC Breda W
zo
21/12
Excelsior Rotterdam W
16:45
ADO Den Haag V
zo
21/12
SC Heerenveen V
16:45
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 9 21 22
2 FC Twente V 8 21 22
3 PSV V 9 18 21
4 Feyenoord V 9 15 21
5 PEC Zwolle V 9 9 18
6 AZ W 8 5 12
7 Utrecht W 8 -5 11
Bekijk de hele stand