Vrouwenvoetbal in Amerika vs Nederland

Wanneer je denkt aan vrouwenvoetbal denk je aan Amerika. Amerika is de nummer 1 van de wereld als het gaat om vrouwenvoetbal. Hoe groot is vrouwenvoetbal in Amerika en wat is het verschil met Nederland? In dit artikel lees je er alles over!
Als eerst zullen we kijken naar het aantal voetbalsters in Amerika. In de Verenigde Staten voetballen zo’n 1,6 miljoen meiden en vrouwen. In Nederland tellen we 160.000 voetbalsters. Amerika heeft dus ruim tien keer (!) zoveel voetbalsters rondlopen. Dit komt natuurlijk ook doordat er überhaupt meer mensen in Amerika wonen. Er is géén enkel land waar zoveel vrouwen voetballen als in Amerika.
In Amerika spelen dus meer vrouwen voetbal dan in Nederland. Naast het aantal voetbalsters in Nederland en Amerika kijken we ook naar de prestaties van beide landen. De VS heeft de meeste WK-titels gewonnen en heeft in alle Wereld Kampioenschappen de top drie gehaald. De Oranjeleeuwinnen hebben in 2017 het EK gewonnen in eigen land en in 2019 schopte zij het tot de WK finale tegen Amerika, maar verloren 2-0 en werden tweede.
Amerika heeft de meeste prijzen ooit gewonnen en in Nederland bevindt het vrouwenvoetbal zich nog steeds in een groeifase. Dit is dus een behoorlijk verschil.
In Amerika is het vrouwenvoetbal dan ook al een hele tijd erg groot. In tegenstelling tot Nederland, waar het vrouwenvoetbal enorm gegroeid is nadat het Nederlands vrouwenelftal Europees Kampioen werd in 2017. Een van de verschillen kan gemaakt worden tussen Amerika en Nederland door te kijken naar de FIFA-wereldranglijst. Amerika staat op nummer 4 en Nederland op nummer 8. In 2014 stond Nederland nog op de 14e plaats waar Amerika de afgelopen jaren de lijst aanvoerde. De groei binnen het vrouwenvoetbal in Nederland is dus duidelijk terug te zien wanneer gekeken wordt naar deze ranglijst.
Wanneer we kijken naar het verschil in niveau van de collegeteams in Amerika en de reguliere (niet professionele) competities in Nederland zijn er ook verschillen. In Amerika is het vrouwenvoetbal enorm groot op de scholen. De faciliteiten zijn top, er wordt in stadions gespeeld en voor de speelsters zijn er krachttrainers en fysiotherapeuten bij elke training en wedstrijd aanwezig. Het Amerikaanse college vrouwenvoetbal lijkt op professioneel voetbal. Wanneer dit vergeleken wordt met Nederland zijn de faciliteiten in Nederland stukken minder professioneel.
Daarnaast is de sportbeleving in Amerika ontzettend groot, een beetje zoals wij Amerika kennen; groot en overdreven. Maar juist bij de sport geeft dit een ontzettend gave sfeer en ervaring mee. Je krijgt een bepaald aanzien en je vertegenwoordigt jouw school. Hierdoor hoor je dus niet bij één bepaalde club zoals in Nederland, maar bij een universiteit waar allerlei sporten gespeeld worden. Samen met alle studenten support je elkaar en ga je voor het hoogst haalbare! Dit ziet er dus ook allemaal net wat anders uit dan in Nederland.
Voldoende verschillen om op te noemen, maar zeker nog lang niet heel het verhaal over vrouwenvoetbal in Amerika kunnen vertellen. Zou je nog meer informatie willen over sporten en studeren in Amerika? En lijkt het jou een gaaf avontuur? Schrijf je dan in voor onze nieuwste Women's Soccer Try-Out bij VV Gemert en dan nemen wij zo snel mogelijk contact met je op!
Dit artikel is het resultaat van een samenwerking tussen Vrouwenvoetbalnieuws.nl en KingsTalent.

Stentler: "PSV heeft de beste papieren om de dubbel te pakken"

Van de Sanden duidelijk: "Nu wil ik graag kampioen worden met PSV"

PSV koos in financieel zware tijd voor vrouwentak: "Verdiende kans"

HERA United is ambitieus: "We weten goed waar we naar zoeken"

Stentler wijst naar dé uitblinker bij PSV: "Dat zegt heel veel"

Lore Jacobs overtuigd: "Dit wordt hét jaar van de prijzen voor PSV"

FOTO'S | Ajax presenteert derde tenue en voert sterrenwijziging door

René Roord blikt terug: "We hebben haar toen een jaar niet gezien"

PSV-architect Doreleijers: "Die tijd hebben we gelukkig gekregen"

Excelsior-captain stopt, maar blijft actief bij club: "Past bij mij"

Hélène Hendriks terug na zware operatie: "Ik wil gewoon leveren"

Bijl verruilde Oranje voor Engeland: "Voel me hier erg op mijn plek"

Maud Rutgers over PSV-keuze: "Die twijfel werd heel snel weggenomen"

FC Twente kent flinke blessuregolf: "Doen beroep op de beloften"

Bross hoopt op titel met PSV: "Zou een mooie afsluiting zijn"

FOTO | Van Es deelt mooi nieuws: "Jij maakt ons gezin compleet"

Excelsior-captain besluit te stoppen: "Al een tijdje voelde ik..."

Stentler lovend over ADO-speelster: "Zij is echt een powerhouse"

Van Kortenhof na debuut Oranje O15: "Nu horen ze bij de familie"

PSV heeft 'gezonde spanning': "We blijven in ons coconnetje"

Vader René haalde Jill Roord terug naar Nederland: "Moest wennen"

Oranje O15 kent ware droomstart: Ruime overwinning op Noorwegen

Vivianne Miedema laat van zich horen: "Bedankt voor alle liefde"

BREAKING | Rijsdijk stopt bij NAC, toekomst vrouwentak in ongewis

PSV wil afrekenen met trauma: "Dat zit altijd in ons achterhoofd"

VIDEO | City-speelsters steunen afwezige Miedema bij feestje

Hélène Hendriks over tv-blunder: "Er zat een grote oranje vlek..."

Arsenal speelt gelijk tegen Brighton, Manchester City kampioen

Rijsbergen lovend over ploeggenoot: "Ik leer ook veel van haar"

Roord: "Uiteindelijk zal er een opvolger of opvolgster moeten komen"

Knaak bezorgt City zege in blessuretijd: Titel nu heel dichtbij

Brugts en Barcelona naar Champions League-finale na zege op Bayern

Beerensteyn: "Vond het heel mooi dat zij mij een berichtje stuurde"

OL Lyonnes verslaat Arsenal van Slegers en bereikt UWCL-finale

Van Ginkel over zware blessure: "Dacht dat er niets aan de hand was"

Danique van Ginkel over voetballen met jongens: "Daar kon alles"












