VIDEO | Arsenal wint eerste Women’s Champions Cup en miljoenen

Arsenal heeft zondag de allereerste editie van de FIFA Women’s Champions Cup gewonnen door het Braziliaanse Corinthians na verlenging te verslaan. In de 104e minuut bezorgde invalster Caitlin Foord Arsenal de overwinning.

Bij Arsenal begonnen Victoria Pelova en Daphne van Domselaar op de bank. Vanaf daar zagen ze hoe de Gunners snel op voorsprong kwamen via Olivia Smith. Corinthians knokte zich snel terug door een doelpunt van Gabi Zanotti. Na een uur spelen maakte Lotte Wubben-Moy de 2-1 en door die goal leek Arsenal lang op weg naar de zege.

Diep in de blessuretijd ging de bal echter op de stip na een overtreding van Katie McCabe. Vic Albuquerque maakte vanaf elf meter geen fout, waardoor er een verlenging aan te pas moest komen. In de 104e minuut bezorgde invalster Foord Arsenal alsnog de overwinning. De Australische aanvalster verschalkte doelvrouw Lele in de korte hoek en brak daarmee de harten van Corinthians.

Als eerste winnaar van het nieuwe FIFA-toernooi, waarin kampioenen van alle continenten tegenover elkaar staan, ontvangt Arsenal ook een geldprijs van 2,3 miljoen dollar (ongeveer 1,9 miljoen euro). Toch was er ook een domper voor de Gunners: keepster Anneke Borbe moest per brancard van het veld worden gedragen na een botsing met ploeggenote Wubben-Moy in de slotfase van de verlenging.

Van Domselaar verving haar. Even daarvoor was ook Pelova ingevallen.

Lees meer:
0 reacties