Veurink: "Wil niemand wijzer maken, maar ik zie wel degelijk kansen"

Arjan Veurink
Arjan Veurink Foto: © Pro Shots

De OranjeLeeuwinnen zijn in de kwalificatie voor het WK van 2027 gekoppeld aan Frankrijk, Polen en Ierland. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het toernooi in Brazilië. Volgens Arjan Veurink is het een 'mooie en uitdagende' loting.

De bondscoach wist dat Oranje één topland zou loten. "Ik was natuurlijk zelf niet betrokken bij de wedstrijd die Nederland op het EK tegen de Fransen speelden, maar heb met Engeland ook tegen ze gespeeld. Frankrijk is een topland. Het is een ploeg met veel snelheid en veel power. We zullen maximaal voorbereid moeten zijn", vertelt Veurink in gesprek met Voetbal International over het duel met de Fransen.

"Ik zal niet te veel op details ingaan, ik wil niemand wijzer maken, maar ik zie wel degelijk kansen. Achter hun laatste lijn ligt ruimte. Daarnaast zullen zij veel de bal hebben en liggen er dus ook mogelijkheden in de omschakeling. Het wordt een uitdaging. Als je naar die wedstrijd op het EK kijkt, wordt het de uitdaging om de hele wedstrijd weerstand te kunnen bieden, in plaats van zoals toen alleen de eerste helft", geeft de bondscoach aan.

Polen en Ierland staan er anders op. "Maar het vrouwenvoetbal is dusdanig in ontwikkeling dat er echt geen landen tussen zitten waar je zomaar even van wint. Dat heb ik wel geleerd de afgelopen jaren. Met Engeland wonnen we thuis ruim van België en uit verloren we ruim. Je zult echt zelf top moeten zijn om van dergelijke landen te winnen", weet Veurink.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/11
ADO Den Haag V
12:15
HERA
zo
16/11
NAC Breda W
16:45
Excelsior Rotterdam W
zo
16/11
SC Heerenveen V
16:45
PEC Zwolle V
zo
16/11
Utrecht W
16:45
AZ W
zo
23/11
PSV V
12:15
SC Heerenveen V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 7 19 19
2 FC Twente V 6 18 16
3 Feyenoord V 6 12 15
4 PSV V 7 10 15
5 PEC Zwolle V 6 3 12
6 Utrecht W 6 3 10
7 AZ W 6 -2 8
Bekijk de hele stand