Van Kortenhof: "Het is ook gewoon een hoogtepunt in je leven"

Maria van Kortenhof
Maria van Kortenhof Foto: © Pro Shots

Oranje O15 is het nieuwe interlandseizoen begonnen met een nipte 2-1 nederlaag tegen België. Op het sportpark van VV Hoogstraten wist Elisa van Dijk in de tweede helft de eer te redden voor de ploeg van Maria van Kortenhof.

Van Kortenhof merkte dat haar team nog moest wennen aan het internationale niveau. "België zat er kort op, dus we moesten vol aan de bak", begint de coach van Oranje onder 15 in een interview met de KNVB. "Daar hadden wij best wel wat moeite mee. Maar het is pas hun eerste wedstrijd. Ze wilden het zo graag goed doen, misschien soms wel iets té goed." 

"Ze kijken er een heel jaar naar uit. Het is ook gewoon een hoogtepunt in je leven. Vandaag was vooral een hele goede leerschool voor de volgende wedstrijden", vervolgt ze. "Het gaat niet meer om alleen de beste zijn van Nederland, maar ook de beste van België of de beste van Engeland."

Eind mei speelt Oranje twee keer tegen Engeland, dat dan de volgende tegenstander is, in Oldenzaal. "Dat is weer een wedstrijd met hoge weerstand. Je hoopt dan dat ze de volgende stap zetten. Iets rustiger aan de bal, iets nauwkeuriger, maar daar heb ik alle vertrouwen in", besluit Van Kortenhof.

Lees meer:
0 reacties