Van Ginkel over winnaarsmentaliteit: "Ik ga echt over lijken"

Voor Danique van Ginkel telt er dit seizoen maar één ding: prijzen. De middenveldster is met FC Twente nog op meerdere fronten actief en heeft haar persoonlijke doelen voor de komende weken helder opgesteld. Daarbij is vooral het veiligstellen van Europees voetbal een prioriteit.

Van Ginkel is duidelijk over wat ze dit jaar nog wil bereiken in Enschede. Het winnen van prijzen verveelt haar nooit. "Dat prijzen pakken, dat verleert niet. Ik wil gewoon dit seizoen weer de prijzen pakken. We hebben nog de bekerfinale, spelen nog voor het kampioenschap en hebben de Eredivisie Cup nog staan. Ik wil gewoon zoveel mogelijk prijzen pakken en de Champions League binnenhalen", aldus de strijdbare middenveldster bij FC Twente TV.

Waar de buitenwacht vaak spreekt over de druk van het kampioenschap, ervaart Van Ginkel dat binnen de spelersgroep anders. Voor haar ligt de focus vooral op het behalen van het felbegeerde ticket voor de UEFA Women's Champions League. "Ik heb het idee... Dat is een beetje wat bij ons heerst: we moeten geen kampioen worden. We willen gewoon heel graag kampioen worden. Ik denk dat wij niet zozeer echt die druk hebben. Maar omdat we het gewoon zo graag willen, komen we vaak een heel eind. Dan spelen we altijd voor de prijzen."

"Dat is ook dit seizoen weer. Nu speel je voor een Europees ticket, dus je moet sowieso bij die eerste twee komen om Champions League te halen. Daar zit wel een klein beetje druk op. Maar ik heb niet zozeer het idee dat we heel veel druk hebben om per se kampioen te worden. We willen het vooral heel graag."

Dat Van Ginkel tot het uiterste gaat om die doelen te bereiken, moge duidelijk zijn. Haar winnaarsmentaliteit is inmiddels een bekend fenomeen op het trainingsveld en tijdens de wedstrijden van de Tukkers.

"Ik ga dan wel echt over lijken, ja. Dat weten mijn teamgenoten ook van mij, dus het is niet zo dat ik daar veel over praat. Maar ik denk dat je het wel kan zien aan mij in het veld en hoe ik op de training ben. Ik wil altijd winnen. Alles. Dat is hoe ik in elkaar steek. Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", besluit ze resoluut.

Lees meer:
0 reacties