Van Ginhoven geniet in Engeland: "Kippenvel en tranen in de ogen"

Anja van Ginhoven in 2023
Anja van Ginhoven in 2023 Foto: © BSR Agency

Naast Sarina Wiegman en Arjan Veurink is er nog een Nederlandse die zich voor opnieuw Europees kampioen mag noemen: Anja van Ginhoven. De Nederlandse is als general manager betrokken bij de Lionesses. 

Van Ginhoven heeft enorm genoten van de huldiging in Londen dinsdag. "Dan sta je op die bus, zie je al die mensen en vooral die jongens en meisjes van verschillende afkomsten met shirtjes aan met de namen van onze spelers. We hadden het kippenvel op de armen en tranen in de ogen. Je beseft nu pas wat er is gebeurd, nu je uit de bubbel van Zwitserland bent. Wow", vertelt ze in het NPO Radio 1-programma Langs de Lijn.

De prolongatie van de Europese titel zorgt voor een groot feest in Engeland. "Ik zeg altijd: in Engeland is altijd alles tien keer meer en tien keer groter dan bij ons. We waren een beetje overweldigd bij de huldiging", zegt Van Ginhoven. "Het is namelijk alsof je je verjaardag viert en hoopt dat er mensen komen. Drie jaar geleden, na de huldiging voor de winst op het EK van 2022, stonden er 8.000 mensen. Nu 75.000. Dat is ongelooflijk, dat zorgde voor emoties bij iedereen rond het team, het was een bijzondere dag."

Waar Veurink nu vertrekt bij Engeland, weet Van Ginhoven nog niet waar haar toekomst ligt. Daar wil ze pas over nadenken als alle festiviteiten voorbij zijn. "Het went namelijk nooit om hier zo dichtbij te zijn."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
7/12
Feyenoord V
12:15
PEC Zwolle V
zo
7/12
ADO Den Haag V
16:45
PSV V
zo
7/12
Ajax V
16:45
Utrecht W
zo
7/12
NAC Breda W
16:45
SC Heerenveen V
zo
7/12
HERA
16:45
Excelsior Rotterdam W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 8 21 22
2 Ajax V 8 13 19
3 PSV V 8 16 18
4 Feyenoord V 8 14 18
5 PEC Zwolle V 8 10 18
6 AZ W 8 5 12
7 Utrecht W 7 3 11
Bekijk de hele stand