Van Engen over historische promotie: "Echt een bizarre avond"

Bibi van Engen (De Graafschap) en Jade Otterman (Jong Ajax)
Bibi van Engen (De Graafschap) en Jade Otterman (Jong Ajax) Foto: © Pro Shots

De Graafschap schreef eind vorig seizoen geschiedenis. Door in een zenuwslopende ontknoping de titel in de Eerste Divisie te veroveren, dwong de ploeg voor het eerst promotie naar de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie af. Bij Omroep Gelderland blikken speelster Bibi van Engen en operationeel en financieel manager Jennifer Vels nog één keer uitgebreid terug op die bijzondere prestatie.

Een overwinning op Jong Ajax was alles wat De Graafschap nodig had om te promoveren naar het hoogste niveau van Nederland. "Ik moet wel zeggen dat ik redelijk gespannen was voor deze wedstrijd, want het was natuurlijk zo'n belangrijke wedstrijd en er hing zo veel van af. Dus ik stond wel op met spanning", blikt Van Engen terug in het programma GLD+.

Om die zenuwen enigszins onder controle te houden, trok de selectie vroeg richting de hoofdstad. "We hebben samen gegeten voor de wedstrijd en zijn op tijd naar Amsterdam vetrokken, zodat we daar gewoon rustig konden wennen aan het idee van de wedstrijd. Dat was wel heel fijn", vertelt de middenveldster.

Ook bij manager Jennifer Vels bouwde de spanning zich op naarmate de aftrap naderde. "Pas op het moment dat we begonnen, kreeg ik echt zenuwen. Daarvoor ging het eigenlijk nog wel heel goed. We hadden er lang naartoe gewerkt allemaal, dus we waren er wel klaar voor."

Omdat Vels als manager niet zelf binnen de lijnen stond, kon ze de regie tijdens de wedstrijd makkelijker uit handen geven. "Op dat moment is het uit mijn handen. Dan is het natuurlijk aan de meiden, aan de trainers en aan de staf eromheen. Ik kon het redelijk loslaten, dus het was gewoon kijken en genieten. En vol vertrouwen die meiden aanmoedigen."

Voor Van Engen is het nog altijd nog steeds een magisch moment. "Het was echt een bizarre avond. Ik denk er nog vaak aan terug. Echt een hoogtepunt in mijn carrière en in mijn leven, hoe je dat met de meiden allemaal meemaakt. Dat was echt een bijzondere dag."

Lees meer:
0 reacties