Van der Vliet bereikte WK-finale met Oranje O17: "Niet verwacht"

Tess van der Vliet in actie namens Oranje O17
Tess van der Vliet in actie namens Oranje O17 Foto: © BSR Agency

Tess van der Vliet pakte eerder deze maand met Oranje O17 zilver op het WK in Marokko. De PSV-middenveldster had niet verwacht dat de jonge Leeuwinnen zo ver zouden komen, zo vertelt ze eerlijk tegenover het Brabants Dagblad.

"We hebben met deze groep ook vorig jaar het EK gespeeld en gewonnen. We hadden dus zeker vertrouwen dat we ver konden komen, maar dit hadden we niet verwacht", erkent Van der Vliet. "Zeker niet na de poulefase." Daarin werd Oranje derde, maar uiteindelijk ging de ploeg van Olivier Amelink als een van de beste nummers drie door.

Uiteindelijk bereikte Oranje O17 de finale, waarin Noord-Korea de tegenstander was. "Dat we dan verliezen, is jammer. Goud is natuurlijk wel het beste, dus als je in die finale staat, dan wil je die ook winnen. Maar we zijn allemaal heel blij met zilver. Noord-Korea is gewoon een heel goed team. Dat wisten we van tevoren ook al, want in de groepsfase hebben we ook al tegen ze gespeeld."

Van der Vliet vervolgt: "De discipline die zij hebben, dat maakte Noord-Korea heel goed. Zij speelden ook goed tiki-takavoetbal en bleven maar gaan. Ze hadden altijd energie over. Ook nog in de negentigste minuut. Dat was niet normaal om te zien."

De middenveldster heeft genoten van het hele toernooi, maar de kwartfinale tegen Frankrijk is wel een van de hoogtepunten. In dat duel draaide Oranje een 2-0 achterstand om en won het vervolgens op penalty's. "We hebben in die wedstrijd wel gedacht dat we eruit zouden gaan. Zeker nadat Frankrijk in de 92ste minuut op 2-0 kwam."

"Gelukkig maakte Rochelity Dap nog geen minuut later de aansluitingstreffer. Toen was het geloof ook meteen terug. En dat Ranneke Derks dan in de allerlaatste seconde gelijkmaakt, is echt ongelofelijk. Dat we die wedstrijd dan op penalty’s winnen, is wel spectaculair", zo klinkt het.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
HERA
12:15
FC Twente V
zo
21/12
PSV V
16:45
Feyenoord V
zo
21/12
Ajax V
16:45
NAC Breda W
zo
21/12
Excelsior Rotterdam W
16:45
ADO Den Haag V
zo
21/12
SC Heerenveen V
16:45
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 9 21 22
2 FC Twente V 8 21 22
3 PSV V 9 18 21
4 Feyenoord V 9 15 21
5 PEC Zwolle V 9 9 18
6 AZ W 8 5 12
7 Utrecht W 8 -5 11
Bekijk de hele stand