Van der Most gehuldigd bij duel Oranje: "EK-debuut in dit stadion"

Liza van der Most in 2019 bij de OranjeLeeuwinnen
Liza van der Most in 2019 bij de OranjeLeeuwinnen Foto: © BSR Agency

De OranjeLeeuwinnen spelen zaterdag in De Galgenwaard de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Ierland. Voor zestien (oud-)speelsters wordt het duel speciaal: de oud-internationals worden door de KNVB gehuldigd. Eén van hen is Liza van der Most.

Van der Most, die negentien interlands speelde voor Oranje, kijkt ernaar uit, zo vertelt ze in het AD. "Ik kom niet zo vaak meer in een stadion, maar tegen zo’n aanbod zeg je geen nee', aldus de verdedigster, die afgelopen zomer een punt achter haar loopbaan zette. "Ik heb er drie maanden over gewikt en gewogen. Voor mij voelde dat als een eeuwigheid. Je wil je er niet bij neerleggen. Die mentaliteit, doorgaan, doorgaan, doorgaan, heeft me ook ver gebracht. Maar juist door de blessures wist ik dat dit het moment was."

Van der Most kijkt vol trots terug op haar carrière. "Ik heb er alles uitgehaald, al heb ik altijd het gevoel gehad dat er misschien nóg meer in zat. Je wint een EK, speelt jaren voor Ajax, speelt interlands. Dat EK blijft het absolute hoogtepunt."

De voormalig verdedigster wordt gehuldigd in het stadion waar ze haar EK-debuut maakte. "Ik heb een warme band opgebouwd met FC Utrecht. Met speelsters als Marthe Munsterman, met wie ik van Ajax naar Utrecht ging, heb ik nog steeds veel contact. Daarnaast maakte ik in dit stadion mijn EK-debuut. Het is mooi om dan juist hier in het zonnetje te worden gezet."

Lees meer:
0 reacties