Van de Donk over ploeggenoot: "Dan voelde ik me heel erg veilig"

Sherida Spitse, met slingers, en Daniëlle van de Donk voor de camera van de NOS
Sherida Spitse, met slingers, en Daniëlle van de Donk voor de camera van de NOS Foto: © BSR Agency

Sherida Spitse maakte deze week bekend eind deze maand te stoppen als international. De 35-jarige recordinternational maakte in 2006, op zestienjarige leeftijd, haar debuut in Oranje. Daniëlle van de Donk speelde jaren met Spitse bij de Leeuwinnen.

"Je weet wat je aan haar hebt, binnen het veld en erbuiten. Heel simpel, heel direct en zo voetbalt ze ook. Het klikte eigenlijk meteen", omschrijft de 34-jarige Van de Donk haar ploeggenoot in gesprek met de NOS. "Zo lang ik haar ken, was ze veel aan het coachen in het veld. Dat ging door tot in de kleedkamer. Dan is ze ook niet bang om haar mond open te trekken."

Van de Donk was naar eigen zeggen beter met Spitse achter zich. "Als Sherida achter me stond op het middenveld, voelde ik me heel erg veilig. Sherida riep altijd of ik wel of geen druk moest zetten. Dan wist ik dat achter me iedereen goed gepositioneerd stond en ik een vangnet had. Toen ze in de verdediging stond, hoorde ik haar nog steeds even hard als toen ze vlak achter me stond", lacht de middenveldster.

Van de Donk voorspelt een grote trainerscarrière voor de recordinternational. "Dat eerlijke en directe onderscheidt haar. En ze heeft heel veel ervaring in het vrouwenvoetbal. Dat maakt haar niet meteen een goede coach, maar ik zie wel veel potentie in haar."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
21/12
HERA
12:15
FC Twente V
zo
21/12
PSV V
16:45
Feyenoord V
zo
21/12
Ajax V
16:45
NAC Breda W
zo
21/12
Excelsior Rotterdam W
16:45
ADO Den Haag V
zo
21/12
SC Heerenveen V
16:45
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 9 21 22
2 FC Twente V 8 21 22
3 PSV V 9 18 21
4 Feyenoord V 9 15 21
5 PEC Zwolle V 9 9 18
6 AZ W 8 5 12
7 Utrecht W 8 -5 11
Bekijk de hele stand