Tempelman voorspelt favorieten: "Die selectie is er op ingericht"

Eva Oude Elberink (FC Twente) en Renate Jansen (PSV)
Eva Oude Elberink (FC Twente) en Renate Jansen (PSV) Foto: © Pro Shots

Dit weekend gaat het nieuwe seizoen van de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie van start. Chris Tempelman voorspelt FC Twente en PSV als favorieten voor de titel.

"PSV zette vorig seizoen de aanval op Twente al in, maar wil de machtsgreep dit seizoen voltooien. De eerste tik is echter uitgedeeld door de Enschedese kampioen. Twente boog vorige week in de wedstrijd om de Super Cup tegen PSV op spectaculaire wijze een achterstand om waardoor de prijzenkast nog maar eens verder werd gevuld", schrijft Tempelman in de nieuwe Voetbal International.

Hij denkt dat een 'wisseling van de wacht' realistisch is. "De Eindhovense selectie is er op ingericht. Speelsters als Nicky Evrard, Sara Thrige en Nina Nijstad behoren tot de top, om over de offensieve krachten maar niet te spreken", doelt de journalist op Renate Jansen, Fenna Kalma, Lore Jacobs, Chimera Ripa, Riola Xhemaili en nieuweling Liz Rijsbergen. "Dan ben je verzekerd van goals."

Tempelman wijst vervolgens naar de defensie van de Eindhovenaren, waar volgens hem 'het voornaamste probleem' lijkt te liggen. "Het vertrek van Veerle Buurman naar Chelsea en de langdurige blessure van Gwyneth Hendriks noopt tot improviseren. Wat dat betreft is de komst van de ervaren Aniek Nouwen een uitkomst."

FC Twente zag deze zomer onder meer Rijsbergen, Daniëlle de Jong en Kayleigh van Dooren vertrekken. "Maar technisch manager René Roord zorgde voor de meest sensationele transfer van de afgelopen zomer door zijn eigen dochter Jill terug te halen naar Enschede. Een andere belangrijke wijziging in Enschede is de trainerswissel. Joran Pot besloot zijn geluk bij de KNVB als jeugdcoach bij de mannen te gaan zoeken, Corina Dekker is zijn opvolger."

"De voormalige trainer van VV Alkmaar is inmiddels als een van de vijf Nederlandse vrouwen in het bezit van het UEFA Pro-diploma. De start van Dekker is in ieder geval goed met de Super Cup-winst en het Europese succes", besluit Tempelman.

Lees meer:
0 reacties