Steen ziet 'vicieuze cirkel': "Er is in de breedte niets opgeschoven"

De speelsters uit de Azerion Vrouwen Eredivisie willen een cao voor alle speelsters, met daarin tenminste een minimumloon voor 40 uur. Op papier spelen zij momenteel betaald voetbal, maar de werkelijkheid is anders, zo benadrukt Telstar-doelvrouw Kelly Steen.
De goalie combineert het voetballen met een baan als belastingadviseur bij BDO. Dat doet ze 32 uur in de week. "En dan ben ik nog een van de contractspeelsters bij Telstar. Het grootste gedeelte staat voor een onkostenvergoeding of vrijwilligersvergoeding op het veld", stipt ze aan in het Algemeen Dagblad.
'Betaald voetbal = betaald worden' komt niet alleen van de 'kleinere clubs', zo maakt Steen duidelijk. "Ook clubs als Ajax, dat dinsdag nog voor 35.000 mensen in de Champions League speelde, en FC Twente hebben behoefte aan een betere competitie. Veel speelsters trekken nu snel naar het buitenland of stoppen eerder om rond te kunnen komen. Dit is een solidair statement van de hele eredivisie, want het moet impact hebben op de héle competitie."
Volgens de keepster van Telstar was de wedstrijd van haar ploeg tegen Fortuna Sittard, die eindigde in 0-8, 'helaas een mooi voorbeeld'. "Veel meiden van Fortuna werken niet en werken elke dag gefocust naar de wedstrijd toe. Bij ons gaan meiden 07.00 uur de deur uit voor werk of studie, eten daarna snel, trainen of spelen een wedstrijd en werken zelfs daarna nog door. Ik heb een kantoorbaan waarbij ik fysiek veel rust heb, maar hoe intensief denk je dat zo’n dag voor meiden in het onderwijs is?"
"Die zijn overdag met 30 kinderen bezig. Het is continu een kwestie van tijdsmanagement: kijken of er file staat, racen naar de club en deze vrijdag krijg je dan ook nog 8-0 op je broek... Wij willen ons óók volledig focussen op het profvoetbal en werken als voetbalster", klinkt het.
Tijd voor meer investeringen, kwaliteit en aandacht, dus. "Het is een vicieuze cirkel", aldus Steen. "De eredivisie bestaat al zeventien jaar, maar is in de breedte niets opgeschoten. Het is geen kwestie van licentie-eisen verhogen en achterover leunen. Er moet snel iets gebeuren. Veel meiden twijfelen om te stoppen met voetballen omdat ze niet rond kunnen komen. Dat gaat ook ten koste van talent. Een cao voor minstens 40 uur met in elk geval het minimumloon. Dat moet de basis worden. Zo snel mogelijk."
Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws!
Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws op Scorito!

Kaptein: "Altijd extra speciaal om in de eigen regio te spelen"

Arjan Veurink over selectie: "Hier en daar nog wat blauwe ogen"

Eerste trainer over Levels: "Ze was voor de duvel niet bang"

Wieke Kaptein heeft spijt van uitdelen klap: "Leert ze veel van"

Veurink kiest niet voor andere keepster: "Heeft een streepje voor"

Rijsbergen maakt debuut in Oranje: "Daar droom je al heel lang van"

Sportkleding wassen: zo blijft je tenue langer fris

Man City komt met update: Vivianne Miedema succesvol geopereerd

'Alexia Putellas mogelijk nieuwe teamgenoot Daniëlle van de Donk'

FC Twente presenteert nieuwe thuisshirt voor seizoen 2026-2027

Op deze zender kijk je dinsdag naar OranjeLeeuwinnen - Polen

Noordam kwam nog nooit in actie voor Oranje: "Dat knaagt wel"

Van de Donk ziet 'stil' Oranje: "Maar als je wat jonger bent..."

Wieke Kaptein: "Er komen 180 mensen om mij in actie te zien"

Stentler vreest voor FC Utrecht: "Dat sijpelde al even rond"

Veurink komt met duidelijke boodschap voor talenten: "Niet normaal"

Broertje Leuchter: "Dan willen mensen weten naar welke club ze gaat"

Feyenoord oefent in voorbereiding tegen Duitse en Belgische club

Kevin Compier trots op veerkracht Oranje O16: "Een reality check"

FC Twente heeft nieuwe rugsponsor: "Minimaal de komende 2 seizoenen"

Fresia Cousiño Arias over WK: "Dat zou stiekem wel leuk zijn"

Oranje O16 weet zich te herpakken met late overwinning op Noorwegen

Wilms vertelt: "Gaat dan bijna het vertrouwen in jezelf verliezen"

FOTO | Olislagers verschijnt met blauw oog op training Oranje

Arjan Veurink vertelt over Oranje-staf: "Dat is best gek eigenlijk"

Dijkstra en Kaptein herenigd in Londen: "Ik kan niet wachten"

Brugts geniet van PSV-succes: "Dat vriendinnen zo succesvol zijn..."

Van der Gragt blij met komst AZ-trainer: "Ken hem al heel lang"

Khanchouch verlengt bij HERA United: "Terug naar de Eredivisie"

Stentler: "Wieke Kaptein had er natuurlijk gewoon af gemoeten"

FC Twente presenteert nieuwe thuisshirt voor seizoen 2026-2027

Van Ginkel reageert op bijzondere geruchten: "Dat klopt wel"

Van Ginkel zat niet stil tijdens revalidatie: "Focus op andere dingen"

Statement FC Utrecht afgekraakt: "Club in diskrediet gebracht"

FC Emmen krijgt MO17-team: "Van daaruit kunnen we verder bouwen"

VIDEO | Dit zijn de genomineerden voor het Doelpunt van het Jaar














