Spitse trots ondanks nederlaag: "Hebben volgende week nog kans"
Ajax verloor woensdagavond in de UEFA Women's Champions League op bezoek bij Paris Saint-Germain. De Amsterdammers verspeelden daarmee de eerste kans om zich te plaatsen voor de kwartfinales, maar Sherida Spitse houdt hoop.
"Het was vandaag (woensdag, red.) helaas net niet goed genoeg, met name aan de bal. We werden soms makkelijk van de bal gezet", was de eerste reactie van Spitse na afloop van de 3-1 nederlaag. "Zij zaten er heel goed op en in de omschakeling zijn zij natuurlijk dodelijk... Het is wel zonde. In de tweede helft creëren we niet heel veel, zij ook niet. We staan wat beter, maar toen stond het ook al 3-1."
Het was volgens de captain van de Amsterdammers gewoon 'net niet goed genoeg'. "Niet sterk genoeg aan de bal en zij hadden het aardig voor elkaar. Als je niet sterk genoeg aan de bal bent, verlies je hem te makkelijk, waardoor zij in de omschakeling komen...", zegt Spitse bij de NOS. "We hebben zelf ook nog een aantal mogelijkheden gecreëerd, met name in de eerste helft. Als we die afmaken, dan wordt het een andere wedstrijd. Zij krijgen drie kansen en die scoren ze."
Ondanks de 3-1 nederlaag zag de aanvoerster ook lichtpuntjes: "Ze hebben een aantal kansen gekregen, maar niet de hele wedstrijd door. Dat hebben we als ploeg echt wel goed gedaan. De druk zat er soms goed op, dan kunnen ze niet in hun kracht komen. Als je zorgt dat wij de druk goed hebben, dan kunnen ze niet continu de lange bal geven."
Voor Ajax wacht volgende week AS Roma. In de Johan Cruijff ArenA moet gewonnen worden om door te gaan in het Europese toernooi. "Ik ben wel trots op de ploeg en we hebben volgende week nog een kans", weet Spitse.