Spitse kan leven met eventuele reserverol op EK: "Zo ben ik niet"

Sherida Spitse
Sherida Spitse Foto: © Pro Shots

Sherida Spitse zou er mee kunnen leven als ze op het aanstaande EK geen vaste basisplaats heeft. De recordinternational begon afgelopen vrijdag, in het Nations League-duel met Duitsland, op de bank.

Spitse viel in de 71e minuut in. "Iedereen wil altijd spelen, dat geldt ook voor mij. Maar van rivaliteit is helemaal geen sprake. Ik kan ook op meerdere posities spelen, ook bijvoorbeeld op rechts. Die concurrentie achterin is alleen maar goed, want daardoor maken we elkaar beter", zegt de captain van Oranje in gesprek met NU.nl.

Bondscoach Andries Jonker moet richting het EK een knoop doorhakken. Naast Spitse zijn ook Dominique Janssen, Caitlin Dijkstra en Veerle Buurman opties voor in het centrum van de defensie. "Tuurlijk wil ik ook als wisselspeler mee", benadrukt de recordinternational van Oranje. "Uiteindelijk is het aan mij om gewoon mijn rol te pakken die ik op dat moment heb."

"Ik ga niet met een chagrijnige kop rondlopen. Zo ben ik niet. Uiteindelijk is het team belangrijk dan ikzelf. Maar goed, er zijn nog zoveel weken richting het EK en ik doe er alles aan om wel te spelen en het zo moeilijk mogelijk te maken", aldus Spitse.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
zo
23/03
PEC Zwolle V
14:30
Feyenoord V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 17 33 44
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 17 15 30
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand