Spitse: "Over het moment van deze beslissing, wisten wij niets"

Sherida Spitse bij de OranjeLeeuwinnen
Sherida Spitse bij de OranjeLeeuwinnen Foto: © BSR Agency

Andries Jonker is bezig aan zijn laatste maanden als bondscoach van de OranjeLeeuwinnen. Na het EK 2025 zal hij zijn functie neerleggen, omdat de KNVB besloot zijn contract niet te verlengen. Dit nieuws kwam voor Jonker als een grote verrassing, zo vertelt hij in aanloop naar de eerste wedstrijden van de Nations League.

De beslissing van de KNVB kwam ook als een schok voor aanvoerder Sherida Spitse. "Ik kan aangeven dat wij elke interlandperiode met de directie praten over hoe dingen gaan. Over het moment van deze beslissing, wisten wij niets", zegt ze tegen ESPN. Spitse geeft bovendien aan dat ze prima nog twee jaar met Jonker had willen doorgaan.

Hoewel Jonkers vertrek onverwacht komt, verandert het niets aan de doelstellingen van de Oranjevrouwen. "We weten wat we willen bereiken en waar we mee bezig zijn", stelt Spitse. "Uiteindelijk zijn wij als groep bezig met een ding: voetballen. De trainer heeft mij gebeld en ik heb toen gezegd dat ik het jammer vind. Dit gebeurt in de voetballerij, maar we hebben wel één doel: het EK winnen."

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Het Nederlands elftal speelt donderdagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
zo
23/03
PEC Zwolle V
14:30
Feyenoord V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 17 33 44
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 17 15 30
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand