Speler gestraft na seksistische opmerkingen tegen vrouwelijke arbiter

Gustavo Marques
Gustavo Marques Foto: © BSR Agency

De Braziliaanse verdediger Gustavo Marques is door zijn club Red Bull Bragantino stevig gestraft na seksistische opmerkingen richting een vrouwelijke scheidsrechter. De club legde hem een forse boete op na het incident.

Marques, die tussen 2023 en 2025 onder contract stond bij SL Benfica, keerde dit jaar terug naar Brazilië. In de competitiewedstrijd tegen São Paulo FC zou de 24-jarige verdediger zich echter hebben misdragen tegenover arbiter Daiane Muniz door seksistische opmerkingen te maken.

Als straf moet Marques vijftig procent van zijn salaris inleveren. Dat bedrag wordt gedoneerd aan stichting NGO Rendar, die zich inzet voor vrouwen in kwetsbare posities in de regio Bragantino. Daarnaast ontbrak de verdediger in de wedstrijdselectie voor het duel met Athletico Paranaense.

RB Bragantino liet bovendien weten dat de samenwerking met NGO Rendar naar aanleiding van het incident verder wordt geïntensiveerd.

Lees meer:
0 reacties