Slegers neemt het op voor aan haren trekkende McCabe: "Wil winnen"

Renée Slegers
Renée Slegers Foto: © BSR Agency

Renée Slegers heeft het opgenomen voor Katie McCabe. De Ierse verdedigster ligt flink onder vuur, nadat ze woensdag in de kwartfinale van de UEFA Women's Champions League aan de haren van Chelsea-speelster Alyssa Thompson trok. 

Arsenal won de heenwedstrijd in de kwartfinales met 3-1 en dus moest Chelsea woensdag in eigen huis aan de bak. Nadat Sjoeke Nüsken in de blessuretijd de 1-0 maakte namens de Blues, ging Thompson op jacht naar nog een goal. De Amerikaanse aanvalster probeerde een aanval op te zetten, maar McCabe greep in.

De Ierse verdedigster trok aan de haren van Thompson. McCabe kwam uiteindelijk weg zonder kaart. De Arsenal-speelster kreeg na afloop veel kritiek, maar coach Slegers nam het op voor haar speelster. "Ik denk niet dat het opzettelijk was", zei de Nederlandse na afloop op de persconferentie. "Ik denk dat ze het shirt probeert vast te pakken. Alyssa Thompson is erg snel."

"Ik heb nog niet met Katie gesproken. Ik heb het incident wel teruggezien", aldus Slegers. "Katie is heel competitief. Ze wil winnen. Dat zie je in haar manier van spelen. Maar voor mij speelt ze altijd eerlijk. Ze zou nooit bewust iets slechts doen met verkeerde bedoelingen. Maar ik heb nog niet met haar gesproken, dus ik kan niet zeggen hoe zij zelf op deze situatie zou reageren."

Volgens Chelsea-coach Sonia Bompastor, die twee keer geel en dus rood kreeg voor haar protesten, moest Thompson na afloop huilen door het incident. "Dat wist ik niet en het spijt me om dat te horen. Maar hopelijk kan dat intern worden opgelost en volgt er een goed gesprek", reageerde Slegers op die informatie. "Oprechte excuses als er iets is gebeurd wat niet de bedoeling was. Vervelend om dat te horen."

Lees meer:
0 reacties