Schaal naar Eindhoven? Zo wordt PSV zondag kampioen van Nederland

Nina Nijstad (PSV) juicht na haar goal tegen FC Rijnvogels
Nina Nijstad (PSV) juicht na haar goal tegen FC Rijnvogels Foto: © BSR Agency

De ontknoping in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie is nabij. PSV stevent af op het allereerste landskampioenschap in de clubgeschiedenis en de schaal zou aanstaande zondag zomaar al omhooggehouden kunnen worden. Hoewel de beslissing lang pas op de laatste speeldag leek te vallen, hebben de resultaten van afgelopen weekend de titelrace volledig opengegooid.

Lange tijd leek de kraker tussen FC Twente en PSV op de allerlaatste speeldag het beslissende moment te worden. FC Twente had de touwtjes in eigen handen, maar na de afgelopen speelronde staat de wereld er heel anders voor. Terwijl PSV met 0-1 won van SC Heerenveen, ging FC Twente met 2-0 onderuit tegen FC Utrecht. Omdat ook de topper tussen Ajax en Feyenoord onbeslist bleef (0-0), deed de ploeg van trainer Roeland ten Berge uitstekende zaken.

Met nog drie wedstrijden op de kalender verdedigt PSV nu een voorsprong van vier punten op Ajax en vijf punten op FC Twente. Dat betekent dat de Eindhovenaren dit weekend in theorie al feest kunnen vieren.

Om zondag al tot kampioen gekroond te worden, heeft PSV wel wat hulp nodig van de concurrentie. De Eindhovenaren pakken de titel als:

  • PSV zelf wint op bezoek bij HERA United;
  • Ajax verliest in de uitwedstrijd tegen Excelsior;
  • FC Twente punten laat liggen (gelijkspel of verlies) tegen PEC Zwolle.

Mocht PSV zelf de drie punten pakken bij HERA United, maar de concurrentie ook winnen, dan wordt het kampioensfeest uitgesteld. De Eindhovenaren hebben dan in de volgende speelronde genoeg aan een overwinning op ADO Den Haag om de schaal definitief naar Eindhoven te halen.

Lees meer:
0 reacties