SC Heerenveen wint van FC Utrecht, dat onderaan blijft staan

Freya de Groot aan de bal tegen FC Utrecht
Freya de Groot aan de bal tegen FC Utrecht Foto: © BSR Agency

SC Heerenveen heeft in eigen huis met 2-0 gewonnen van FC Utrecht. Twee doelpunten in de eerste helft bepaalden de eindstand. De ploeg van Sylvia Smit blijft daarmee onderaan staan in de Eurojackpot Vrouwen Eredivisie. 

SC Heerenveen vloog uit de startblokken. Al na acht minuten zette Brigitte Franken haar ploeg op voorsprong. FC Utrecht-keeper Femke Bastiaen kon in eerste instantie nog redding brengen op een schot van Ana Nasette, maar in de rebound was het raak. Voor Franken was het de vierde wedstrijd op rij waarin ze trefzeker was. 

Nog voor rust verdubbelde SC Heerenveen de voorsprong. Freya de Groot kon binnentikken vanuit een corner. Het betekende haar tweede doelpunt van het seizoen voor de Friezen. Daarmee ging de ploeg van Niklas Tarvajärvi met een verdiende voorsprong de rust in.

In de tweede helft vielen er verder geen doelpunten meer. FC Utrecht creëerde te weinig kansen om nog terug te komen in de wedstrijd. Het eindigde daarom in 2-0. SC Heerenveen pakt met deze overwinning zeven punten in de laatste drie wedstrijden. Ze klimmen daarmee naar de vijfde plek. FC Utrecht blijft de enige ploeg zonder een overwinning. 

Lees meer:
0 reacties