Sarina Wiegman door het dolle heen: "Dit is toch een film waard?"

Sarina Wiegman juicht
Sarina Wiegman juicht Foto: © Pro Shots

Sarina Wiegman kan haar geluk niet op na het bereiken van de EK-finale. Met 'haar' Engeland ontsnapte de coach dinsdagavond aan uitschakeling in de halve finale.

Diep in de blessuretijd maakte Michelle Agyemang de 1-1, waarna Engeland in de voorlaatste minuut van de verlenging de bestrijd besliste. "Dit is wel een opluchting", gaf Wiegman na afloop toe bij ITV. "Als je op achterstand komt tegen Italië, weet je dat je in de problemen zit. En er waren serieuze problemen. We hadden in de eerste helft totaal geen energie."

"In de tweede helft deden we dat beter en werkten we hard. Tegen Zweden hadden we geluk, maar nu hebben we het zelf afgedwongen", vindt de coach. Ze is dolblij: "We moeten maar eens een film gaan maken. Want dit is toch een film waard? Het is ongelooflijk, maar we staan er wéér. Het is heel bijzonder."

Wiegman is de eerste bondscoach die vijf grote finales, op een EK of WK, op rij gehaald. Met Oranje pakte ze in 2017 goud op het EK en wist ze twee jaar later de finale te bereiken. Met de Engelse Lionesses won ze in 2022 de Europese titel. Een jaar later werd de WK-finale verloren. Zondag kan Wiegman opnieuw een Europese titel pakken.

Lees meer:
0 reacties