Rosa van Gool: "Of ik zaterdag meedoe in de topper tegen PSV?"

Rosa van Gool is op de weg terug. De pas 20-jarige Ajacied, die afgelopen zomer bij de eerste oefenwedstrijd van Ajax geblesseerd raakte aan haar enkel, hoopt haar oude vorm weer op te pakken. Ze is deze week teruggekomen van de interlandperiode.
"Nu ik terug ben bij Ajax heb ik veel zin om er weer tegenaan te gaan", vertelt Rosa van Gool tegenover de Telegraaf. De blessure aan haar enkel duurde enkele maanden. "Deze blessure is tot nu toe het zwaarste dat mij is overkomen. Je zou denken dat je bij een blessure jezelf niet kan ontwikkelen. Ik kan zeggen dat dit mij wel is gelukt, zowel op het mentale als fysieke vlak. Ik leerde om kleine stappen te maken om te kunnen herstellen, maar ook om geduld op te brengen, zodat ik volledig fit kan worden", aldus Van Gool.
Rosa van Gool had vorig seizoen een uitstekend voetbaljaar. De middenveldster, doorgestroomd van het Ajax Talententeam, veroverde een vaste basisplaats en was niet meer weg te denken uit de opstelling van Ajax. "Het was een waanzinnig voetbalseizoen, met Champions League-voetbal in de Johan Cruijff ArenA. We bereikten de kwartfinale tegen het grote Chelsea, dat was geweldig. Ik vond het gaaf om dit allemaal mee te maken."
Toch moest de jonge voetbalster een tegenslag in haar nog jonge carrière incasseren. In de voorbereiding liep zij bij de eerste beste oefenpot een zware enkelblessure op. Het herstel kostte haar liefst drie maanden en dat kostte ook haar basisplek. "Maar ik ben vrij positief hoor. Ik ben inmiddels alweer enige weken fit en heb erg veel zin in de wedstrijd tegen PSV."
Komende zaterdag wacht in de Johan Cruijff ArenA de nummer twee van de Azerion Vrouwen Eredivisie, PSV. "Of ik zaterdag meedoe vanaf minuut één in de topper? Dat moet je aan de trainer vragen. Ik heb zojuist met Jong Oranje twee interlands gespeeld tegen Frankrijk en Noorwegen. Bij Jong Oranje zijn ook PSV-speelsters geselecteerd. En ja, we hebben met elkaar over de aanstaande kraker met PSV gesproken. Ik houd er een goed gevoel aan over. Dat kan ik je wel vertellen", sluit ze af.
Feyenoord boekt overwinning met ruime cijfers op PEC Zwolle
De Graafschap pakt derde zege op rij tegen Jong Fortuna Sittard
FC Twente boekt overwinning op SC Heerenveen en passeert Ajax
Slegers blij met rentree Pelova: "Je zag toen al hoe goed ze is"
Pelova ontladen na rentree: "Het is geweldig om terug te zijn"
Jansen tevreden na heldenrol tegen Ajax: "Ik ben gewoon trots"
Rene Roord uit FC Twente-zorgen: "Dat kan eigenlijk niet zo zijn"
Ellouzi vol vertrouwen richting einde: "Voel de spanning niet zo"
Victoria Pelova maakt rentree na zware knieblessure, Arsenal wint
Spitse loopt leeg na nederlaag: "Kan ik heel pissig van worden"
De Reus gooit handdoek in ring: "We verspelen het kampioenschap"
AZ pakt dankzij Kroese drie belangrijke punten tegen FC Utrecht
Renate Jansen doet Ajax opnieuw pijn en helpt PSV aan koppositie
Buurman enthousiast: "Daar ga je alleen maar harder van rennen"
Lily Yohannes enthousiast: "Het zijn eigenlijk vijf 'finales'"
ADO Den Haag vecht zich in laatste seconden naast Telstar
Gwyneth Hendriks: "Gaat een sleutelmoment zijn voor dit seizoen"
Roord knipoogt: "Maud weet als geen ander dat Twente er altijd is"
Ripa: "Zitten er vaak dicht tegenaan, nu moeten we 'm pakken ook"
Van Gool: "Goed dat er meer ploegen meedoen om het kampioenschap"
Renate Jansen klaar voor 'finale': "Hoop veel support te krijgen"
PSV-manager Roetgering: "Dat valt nu de goede kant op voor PSV"
Hesterine de Reus: "PSV is een kampioenskandidaat, net als wij"
Hendriks: "Achteraf denk ik wel eens: dit is de beste weg geweest"
Lorsheyd: "Belangrijk dat we met het ADO-DNA op het veld staan"
Keukelaar niet in paniek: "We kunnen het even spannend houden"
Van der Gragt tevreden: "Willen hem die kans geven om te groeien"
Van Domselaar weer fit na hersenschudding: "Ze is beschikbaar"
Nina Nijstad: "Bijzonder als je in het Philips Stadion speelt"
VIDEO | Shanice van de Sanden scoort fraai doelpunt in Mexico

Victoria Pelova maakt rentree na zware knieblessure, Arsenal wint

Gwyneth Hendriks: "Gaat een sleutelmoment zijn voor dit seizoen"

Renate Jansen klaar voor 'finale': "Hoop veel support te krijgen"

Worm stopt per direct: "Ik wist meteen dat het niet goed was"

Xhemaili over kraker in stadion: "Heb vlinders in mijn buik"

Miedema helpt Manchester City met twee goals aan zege op Chelsea
