Roord: "De harde kern was er, was een verschrikkelijk kabaal"

Het Engelse vrouwenvoetbal loopt ver voor op Nederland. Niet alleen qua niveau, maar ook qua supporters. Het valt Rene Roord op dat het in Engeland veel meer een 'familieding' is.

"Als je hier een uur voor de wedstrijd komt, kun je bij wijze van een kanon af schieten. Daar zie je al hele gezinnen", merkt Roord op in 1Twente VoetbalTijd. "Daar komt dan een pot bier bij voor die kerels, die kinderen hebben allemaal patat. Niet dat ik dat goed praat, maar daar is het meer een uitje. Daar is het standaard veel drukker. Daar is het een way of life."

"Of we daar als Nederlanders nog net iets te bekrompen voor zijn? Dat denk ik. Dat lukt niet, wij moeten daar misschien meer aan doen", zegt de technisch manager van FC Twente. "Om er een uitje van te maken, waardoor je veel meer mensen trekt, die niet eens zozeer voor het voetbal komen, maar die denken: Het is wel gezellig om daar vanmiddag naartoe te gaan. Dat hebben we niet."

Ook de fanatieke supporters van de mannentakken laten zich in Engeland steeds vaker zien bij vrouwenwedstrijden. "In Nederland hebben we dat niet. Wij speelden bij Celtic in de Champions League en de harde kern van de mannen was er. Dat was een verschrikkelijk kabaal. Dat was wel apart. Daar leer je ook van", aldus Roord.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
26/03
SC Heerenveen V
19:00
AZ W
za
29/03
AZ W
14:00
PSV V
za
29/03
Excelsior Rotterdam W
16:30
FC Twente V
za
29/03
Feyenoord V
16:30
Fortuna Sittard W
zo
30/03
Telstar W
12:15
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 18 36 45
2 FC Twente V 18 33 45
3 Ajax V 18 31 44
4 Feyenoord V 18 22 35
5 Utrecht W 18 14 30
6 AZ W 17 8 29
7 ADO Den Haag V 18 -16 16
Bekijk de hele stand