PSV wint in eigen huis van Ajax en prolongeert Eredivisie Cup

PSV viert een doelpunt met Renate Jansen
PSV viert een doelpunt met Renate Jansen Foto: © Pro Shots

PSV heeft het seizoen afgesloten met de winst van de allerlaatste editie van de Eredivisie Cup. In de finale was de landskampioen met 3-0 te sterk voor Ajax. PSV prolongeert daarmee de Eredivisie Cup.

Bij Ajax ontbrak de jarige Sherida Spitse. Joëlle Smits droeg de aanvoerdersband. Bij PSV waren flink wat speelsters ziek. Zo behoorden onder meer Laura Strik, Nina Nijstad en Liz Rijsbergen niet tot de wedstrijdselectie.

In Eindhoven kwam het eerste gevaar van Ajax. Nurija van Schoonhoven nam het doel van Moon Biegel Esteves onder vuur, maar de goalie bracht redding. Daarna was het aan de andere kant raak. Shanice van de Sanden gaf de bal voor. Ajax-keepster Danae van der Vliet tikte weg, maar de rebound belandde bij Chimera Ripa. Zij schoot de 1-0 binnen.

Een kwartier later leek Ajax de 1-1 te maken. De Amsterdamse goal werd echter afgekeurd wegens buitenspel. De ploeg van Anouk Bruil zette daarna wat aan. Joëlle Smits raakte de paal, waarna Xanne Kip over schoot. Ook Ranneke Derks werd nog gevaarlijk. Biegel Esteves pakte haar schot.

Direct na de pauze sloeg PSV weer toe. Fenna Kalma zag Van der Vliet wat voor haar goal staan en probeerde het van grote afstand: 2-0. Ajax ging daarna op jacht naar de aansluitingstreffer. Danique Noordman werd tweemaal gevaarlijk, maar vond ook tweemaal Biegel Esteves op haar weg.

Met nog zo'n twintig minuten te gaan zorgde PSV voor de beslissing. Uit een corner van Janice Cayman maakte Sisca Folkertsma de 3-0. Bij alle drie de goals liepen alle speelsters naar Renate Jansen, die na dit seizoen stopt als profvoetbalster, om de treffer samen te vieren. De ervaren aanvalster bleef negentig minuten op de bank.

Ripa was vlak voor tijd nog dicht bij de 4-0. De nummer tien van PSV trof met een fraai schot de lat. Ajax, met ondertussen flink wat jonkies in de ploeg, kwam er aanvallend niet echt meer uit. Daardoor eindigde het duel, de allerlaatste finale ooit van de Eredivisie Cup, in 3-0. 

Scoreverloop:
12' 1-0 Chimera Ripa
47' 2-0 Fenna Kalma
72' 3-0 Sisca Folkertsma

Opstelling PSV: Biegel Esteves, Chibani, Kemper-Moorrees (89' Schippers), Cayman, Lacroix (68’ Haentjens), Ripa (87' Touw), Xhemaili, Folkertsma (89' Fischer), Jacobs, Kalma, Van de Sanden (86' Janssen)

Opstelling Ajax: Van der Vliet, Ilayah, De Klonia (80’ Van der Linden), Van Asten, Noordman, Van Hensbergen, Buikema (62’ Van Egmond), Van Schoonhoven (76’ Wegerif), Kip (80’ Verkooijen), Smits, Derks (76’ Touzani)

Lees meer:
0 reacties