Politieke partijen willen huldiging bij eerste landstitel PSV

PSV juicht na een doelpunt tegen Feyenoord
PSV juicht na een doelpunt tegen Feyenoord Foto: © Pro Shots

Mocht PSV komende zaterdag kampioen van Nederland worden, moeten zij net als de mannen een huldiging krijgen op het stadhuis in Eindhoven. Dat stellen de lokale fracties van GroenLinks en PvdA.

Komend weekend staat de laatste speelronde van de Azerion Vrouwen Eredivisie op het programma. PSV maakt nog altijd kans op de titel. De Eindhovenaren hebben evenveel punten als koploper FC Twente, maar wel een minder doelsaldo. FC Twente speelt zaterdag in De Grolsch Veste tegen AZ, terwijl PSV het tegelijkertijd in het Philips Stadion opneemt tegen Feyenoord.

GroenLinks en PvdA vinden dat een kampioenschap net zo groots gevierd moet worden als bij de mannen. "Toen de mannen vorig jaar kampioen werden, was er terecht een huldiging op het stadhuis. Gelijke behandeling en waardering zijn belangrijk, zeker ook in de sportwereld", worden GroenLinks-raadslid Lotte Meerhoff en PvdA’er Patrick van Tuijn geciteerd door Studio040.

Fractievoorzitter Van Tuijn benadrukt het belang van gelijke erkenning: "We moeten als stad laten zien dat we trots zijn op álle kampioenen, ongeacht geslacht. Dit gaat om een inspirerend moment voor de hele stad."

Hoe een eventuele huldiging eruit zou zien, is op dit moment nog niet bekend.

Lees meer:
0 reacties