Pierre van Hooijdonk reageert op ophef over Wiegman-uitspraken

Pierre van Hooijdonk
Pierre van Hooijdonk Foto: © Pro Shots

Pierre van Hooijdonk blijft bij zijn uitspraken over Sarina Wiegman. De voormalig profvoetballer gelooft niet dat de Nederlandse trainer bondscoach van de mannen van Oranje kan worden.

Van Hooijdonk vond dat Wiegman niet genoeg ervaring heeft en stelde ook dat niet alle spelers een vrouwelijke hoofdtrainer zouden accepteren. "Daar zitten een heleboel spelers bij waarbij in de cultuur de vrouw niet op hetzelfde niveau staat als de man."

De uitspraken van Van Hooijdonk zorgde voor veel kritiek, maar de voormalig profvoetballer wil het niet nuanceren. "Ik heb het vaak gezegd als ik met mensen spreek over dit gebeuren, op club-level. Omdat je daar natuurlijk echt wel te maken hebt met een nog grotere diversiteit", reageert hij bij NOS

Van Hooijdonk benadrukt dat het niet zijn mening is. "Zeker, wat mij betreft zou het kunnen. Maar het is een constatering van een feit", herhaalt hij. "Ik denk dat we dat allemaal wel zien, maar misschien durven we het niet allemaal te benoemen. Dat is een ander verhaal."

De analist blijft erbij dat het nog te vroeg is voor een vrouwelijke hoofdcoach. "Dat dat misschien ooit een keer gaat komen, dat denk ik wel. Maar dat daar nog tijd overheen zal gaan, dat geloof ik ook", besluit hij.

Lees meer:
0 reacties