Oud-international Van Dongen: "Als ik de bondscoach zou zijn..."

Merel van Dongen onderweg naar de training van Oranje
Merel van Dongen onderweg naar de training van Oranje Foto: © Pro Shots

Voormalig bondscoach Andries Jonker vertelde eerder dit jaar dat hij, met de kennis van nu, andere keuzes had gemaakt wat betreft zijn selectie. De coach had een 'sfeermaker' mee moeten nemen naar het EK, zo zegt hij. Merel van Dongen benadrukt het belang van een speelster die een belangrijke rol in de kleedkamer kan vervullen.

"Als ik de bondscoach zou zijn, dan zou ik niet enkel naar het voetballende gedeelte kijken", zegt de inmiddels gestopte Van Dongen tegenover de NOS. "Natuurlijk zijn de elf op het veld de beste voetballers. Maar daarnaast kun je als 23ste speler bijvoorbeeld beter iemand meenemen die keihard werkt en een plek op de bank accepteert, dan iemand die vooral baalt dat ze op de bank zit. Met twaalf balende spelers in je selectie heb je een rottoernooi."

De voormalig verdedigster viel vorig jaar af voor het EK. "Wat ik over dat EK wel durf te zeggen: door mij, Shanice (van de Sanden, red.), of Jill (Bayings, red.) niet mee te nemen, is er wel leiderschap verloren gegaan", stelt Van Dongen.

Ze ziet dat het huidige Oranje nog niet goed afgestemd is. "Op tv is het heel moeilijk te zien hoor, maar als je op een 2-1 voorsprong komt, moet je de grip op de wedstrijd pakken", zegt Van Dongen over de wedstrijd tegen Polen. "Een team dat op elkaar ingespeeld is, met genoeg speelsters die weten wat er nodig is, trekt zo'n overwinning over de streep."

Lees meer:
0 reacties