Oud-coach Brugts: "Vond het niet leuk als ze met links moest trappen"

Esmee Brugts begon haar carrière bij SV Heinenoord. Jacques Kleinkramer was daar jarenlang haar trainer. In het seizoen 2007/08 zorgde hij er zelfs voor dat Brugts zich aanmeldde voor een nieuw voetbalteam.
"Net als Esmee was mijn zoon destijds vier jaar. Hij wilde graag voetballen, maar bij SV Heinenoord bestonden er geen minipupillen. Op de basisschool ben ik gaan flyeren en proberen voldoende kinderen te werven om een volwaardig team op te richten. Esmee heeft zich toen aangemeld", vertelt Kleinkramer in ELF Voetbal.
Hij wil zelf niet teveel eer: "Niet dat dit mijn verdienste is hoor. Ik ben ervan overtuigd dat ze anders een of twee jaar later alsnog was gaan voetballen. Maar haar eerste trainer ben ik zeker. Tot haar vertrek in 2016 had ik haar in mijn team", blikt hij terug. Kleinkramer merkte hoe fanatiek Brugts toen al was. "En behoorlijk pittig. Altijd heel gedreven, competitief ook. Of het ging om voetbal, tennis, een spelletje op de trampoline of een gezelschapsspel; ze wilde altijd winnen."
Het talent van de inmiddels speelster van FC Barcelona was overduidelijk. "Daar hoefde je geen voetbalkenner voor te zijn. In de eerste jaren hadden we nog geen vaste keeper. Spelers stonden beurtelings onder de lat. Esmee kwam ook aan de beurt. En wat denk je? Ze pakte alle ballen. Dat kan ze dus ook", onthult de trainer. "Tegenstanders reageerden weleens cynisch als we met een meisje in het team aantraden. Maar als Esmee de bal twee keer had geraakt en ze haar tegenstander daarmee twee keer het bos in had gestuurd, hoorde je niets meer."
Kleinkramer weet ook nog momenten dat Brugts minder blij was. "Als trainer vind ik het belangrijk dat mijn spelers zowel met links als rechts kunnen schieten en passen. Iedereen moet tweebenig kunnen zijn. Dan gaat er geen onnodige tijd verloren omdat je eerst om je as moet draaien om te kunnen handelen. Ik vergeet nooit dat Esmee het helemaal niet zo leuk vond dat ze met links moest trappen", zegt hij. "Dat liet ze ook merken. Mopperen kon ze. Maar ik ging geen discussie aan. Zei dat het juist in haar belang was dat ze met beide benen kon handelen. Als ik haar nu een bal met links zie trappen, denk ik daar nog weleens aan", sluit Kleinkramer af.

Slegers onder druk na nieuwe dreun: Arsenal raakt verder achterop

FC Twente walst door in beker, amateurs zorgen voor verrassingen

Stoit over kracht Feyenoord: "Je weet wat je aan elkaar hebt"

Roddenhof baalt van ESPN-besluit: "Ik had meer support verwacht"

Noordam krijgt bijzondere rol bij Ajax: "Kan mensen verbinden"

Middag kritisch: "Vrouwenvoetbal gaat mannenvoetbal achterna"

Everaerts droomt van Oranje: "Hopelijk komt het er eens van"

Buurman bij laatste tien voor prijs die Nederlandse nog nooit won

Sparta AV droomt van stunt tegen Twente: "Dromen mag, toch?"

Hélène Hendriks onthult: naam wordt al jarenlang verkeerd uitgesproken

Gouden wissel helpt AZ langs FC Utrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Twente bouwt verder aan vrouwentak: "Een steviger fundament"

Arsenal-coach Slegers onder druk: "Hoeveel krediet heb je nog?"

Kritiek op koers vrouwenvoetbal: "Nederland investeert te weinig"

Feyenoord organiseert busreis voor Europees duel met Wolfsburg

FIFPRO slaat alarm over vrouwenvoetbal: "Wake-up call nodig"

Nieuwe generatie Oranje zoekt eigen gezicht: "Dat is bijzonder"

Bijzonder onthaal voor Kardinaal na debuut bij OranjeLeeuwinnen

ADO deelt flinke blessure-update: drietal voorlopig uitgeschakeld

Vanavond start KNVB Bekertoernooi: bekijk hier het hele programma

Middag over noodgedwongen afscheid: "Ik was graag doorgegaan"

Egurrola over donkere jaren: "Ik was mezelf niet in het team"

Veurink geeft duidelijkheid over Oranje-strijd: "Zij wint nu"

Na 308 en 466 dagen eindelijk terug: twee bijzondere rentrees

Egurrola over moeilijke Oranje-jaren: "Ze vroegen of ik spijt had"

Kaptein over nieuwe Chelsea-regeling: "Hopelijk volgen meer clubs"

Veurink ziet zwaardere klus tegen Slovenië: "Betere speelsters"

Kardinaal na Oranje-debuut: "Dat heb ik helemaal niet gehoord"

Roord blijft wisselspeelster bij Oranje: "Zal enorm getergd zijn"

Casparij over reserverol bij Oranje: "Ik heb al een grote rol"

FC Twente maakt indruk tegen PSV: "We hebben gedomineerd"

Samenvatting: PEC Zwolle verslaat FC Utrecht in doelpuntenfestijn

Samenvatting: ADO verslaat De Graafschap in doelpuntrijk duel

VIDEO | Samenvatting: AZ verslaat ook PSV en blijft foutloos

VIDEO | Samenvatting: SC Heerenveen verrast met zege op Ajax

VIDEO | Samenvatting: FC Twente boekt ruime zege op Feyenoord









