Nina Nijstad klaar voor Eredivisie Cup-finale: "We zijn gebrand"

Nina Nijstad
Nina Nijstad Foto: © BSR Agency

Vrijdag sluit PSV het seizoen af met de finale van de Eredivisie Cup tegen Ajax. Na een historisch seizoen, waarin de Eindhovenaren voor het eerst in de clubgeschiedenis beslag legden op de landstitel, is de ploeg van Roeland ten Berge vastberaden om de dubbel te pakken.

In de halve finale rekende PSV overtuigend af met FC Twente (2-0). Nina Nijstad vertolkte in dat duel een hoofdrol door beide treffers voor haar rekening te nemen. "Ik ben blij dat ik het team op deze manier heb kunnen helpen. Het is altijd leuk om belangrijk te zijn met doelpunten of assists. Ik merk dan ook de waardering vanuit het team, dat vind ik erg fijn", vertelt de middenveldster op de clubwebsite.

De halve finale werd gespeeld onder tropische omstandigheden, wat voor de speelsters een enorme fysieke uitdaging vormde. "Vooral de eerste helft moesten we echt even aan de hitte wennen. De tweede helft ging wel iets beter. Het is niet lekker voetballen met dertig graden, maar uiteindelijk ging het wel prima. Ik denk dat het knap is dat veel meiden negentig minuten hebben uitgespeeld."

De finale tegen Ajax belooft een zware kluif te worden. Eerder dit seizoen bleven de Eindhovenaren steken op een gelijkspel en een nipte nederlaag tegen de Amsterdammers. Nijstad is echter op haar hoede voor de kracht van de tegenstander. "Ik denk dat Ajax een goede jonge ploeg is met veel talent. Ze hebben een goed uithoudingsvermogen, dus ik verwacht dat het negentig minuten lang spannend zal zijn."

Wat moet er anders om de beker mee naar huis te nemen? "We moeten ons eigen spel spelen, want dat hebben we in de vorige wedstrijden tegen Ajax niet helemaal gedaan. Ik heb vertrouwen in het plan." Met de titel al op zak, is de motivatie om het seizoen met een extra trofee te bekronen torenhoog. "Natuurlijk leeft het. We weten wel dat er nog een prijs te winnen valt. Vorig seizoen hebben we deze prijs ook gewonnen en we zijn gebrand om dat twee jaar op rij te doen."

Voor Nijstad zelf markeert de finale het einde van een jaar waarin ze een enorme stap heeft gezet. "Ik denk dat dit jaar voor mij wel echt een kantelpunt was. Dat ik nu veel rendement heb kunnen halen met goals en assists is heel fijn. De voorgaande jaren was dat wel prima, maar niet echt opvallend. Dit seizoen is dat wel echt een stuk beter gegaan. Ik denk dat ik daarin ook veel belangrijker ben geweest voor het team."

Lees meer:
0 reacties