"Minder doelpunten is een goed teken voor het vrouwenvoetbal"

De OranjeLeeuwinnen juichen na een goal tegen Zuid-Afrika
De OranjeLeeuwinnen juichen na een goal tegen Zuid-Afrika Foto: © Pro Shots

Spanje werd afgelopen zondag wereldkampioen door met 1-0 te winnen van Engeland. Nooit eerder kende een mondiale eindronde voor vrouwen gemiddeld zo weinig treffers. Dat is volgens voetbaljournalist Bart Frouws goed nieuws voor de ontwikkeling van de sport.

"Een recordaantal goals, jubelde het officiële Twitter-account van het WK voor vrouwen", zo begint Frouws van Voetbal International. "Dat was een fraai staaltje scorebordjournalistiek. Met 164 treffers gaat de editie van 2023 inderdaad de boeken in als het meest doelpuntrijke toernooi ooit. Heel vreemd is dat niet, want dankzij de uitbreiding telt het WK nu voor het eerst 32 deelnemende landen, en daarmee twaalf extra duels."

Frouws vervolgt: Zet je de 164 goals af tegen het aantal wedstrijden, dan is er juist nog nooit zo weinig gescoord (2,56). Met de toevoeging van extra landen werd vooraf nog gevreesd voor grote onderlinge verschillen, maar enorme uitschieters – zoals een 13-0 tijdens de vorige editie – bleven uit. De 7-0 zege van Oranje op debutant Vietnam was de grootste overwinning."

De voetbaljournalist ziet dus juist een positieve trend in het vrouwenvoetbal. "Het klinkt tegenstrijdig en druist in tegen de jubelstemming op sociale media, maar minder doelpunten is een goed teken voor het vrouwenvoetbal. Het is een logisch gevolg van de technische en tactische ontwikkeling, en een trend die bij mannen ook zichtbaar was", aldus Frouws.

Zet €10 euro in & ontvang €50 euro aan FREE bets!

Kijk jij ook alweer uit naar het voetbalweekend? Unibet heeft een mooie actie voor nieuwe spelers! Klik hier om je te registreren, zet minimaal 10 euro in en krijg maar liefst vijf GRATIS (!) weddenschappen van 10 euro!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
9/12
PSV V
14:00
Ajax V
za
9/12
Feyenoord V
16:30
ADO Den Haag V
zo
10/12
Excelsior Rotterdam W
12:15
SC Heerenveen V
zo
10/12
Utrecht W
12:15
Fortuna Sittard W
zo
10/12
Telstar W
12:15
PEC Zwolle V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 8 20 24
2 Fortuna Sittard W 9 14 19
3 Ajax V 8 12 19
4 PSV V 10 13 17
5 Utrecht W 10 -4 17
6 PEC Zwolle V 9 3 16
7 ADO Den Haag V 9 4 12
Bekijk de hele stand