Miedema: "Moeten niet vergeten dat Andries veel pech heeft gehad"

Vivianne Miedema en Andries Jonker bij haar rentree bij de OranjeLeeuwinnen
Vivianne Miedema en Andries Jonker bij haar rentree bij de OranjeLeeuwinnen Foto: © Pro Shots

De OranjeLeeuwinnen krijgen na het EK in Zwitserland een nieuwe bondscoach. De KNVB heeft besloten om niet verder te gaan met Andries Jonker. Vivianne Miedema hoopt dat er een 'goede keuze' wordt gemaakt als het gaat over de opvolger van Jonker.

In haar column voor het Algemeen Dagblad schrijft ze dat Jonker ook veel heeft betekend voor Oranje en voor haar. "Ik denk dat we niet moeten vergeten dat Andries veel pech heeft gehad met veel grote blessures bij goede speelsters. Doorselecteren klinkt van buitenaf heel makkelijk, maar je moet wel realistisch zijn. We moeten niet doen alsof we in Nederland een blik met vijftig nieuwe talenten open kunnen trekken", benadrukt Miedema.

De spits weet dat er goede talenten in Nederland rondlopen. "Maar spelen voor Oranje is nog een stapje hoger. Dat heeft tijd nodig. Als je naar de afgelopen wedstrijden kijkt, zie je ook dat het team goed heeft gespeeld mét jonge meiden en debutanten. Ik vind dan ook dat Andries trots mag zijn op hoe hij het team bij elkaar heeft gebracht. Als je kijkt waar we vandaan kwamen, hadden we echt even een reset nodig", meent de Manchester City-speelster.

Miedema heeft een goede band met Jonker opgebouwd: "Andries heeft mij persoonlijk ook altijd heel goed behandeld, ook in de tijd van mijn blessures. Ik heb nooit problemen met hem gehad en ben hem juist heel dankbaar voor alles. Hopelijk kan ik hem daarvoor terugbetalen op het laatste eindtoernooi dat we samen gaan doen."

"Het zou mooi zijn als hij een legacy kan achterlaten met een prijs. Wie daarna zijn opvolger wordt? Dat is aan de KNVB, maar in Nederland wil je iemand met trainerservaring die wil voetballen. Er zal echter geen pooltje zijn met 20 kandidaten, dus ik hoop dat daarin een goede keuze gemaakt wordt", zo klinkt het.

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Het Nederlands elftal speelt donderdagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
zo
23/03
PEC Zwolle V
14:30
Feyenoord V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 17 33 44
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 17 15 30
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand