Miedema lacht: "Als ik centraal achterin eindig, is het klaar"

Vivianne Miedema in actie namens de OranjeLeeuwinnen
Vivianne Miedema in actie namens de OranjeLeeuwinnen Foto: © BSR Agency

Vivianne Miedema scoort al jarenlang het ene doelpunt na het andere. De rol van de 28-jarige aanvalster is inmiddels wel anders dan vroeger. Een 'echte spits' is ze namelijk niet meer.

"Het middenveld, linksachter, tegenwoordig kan alles volgens mij", zegt Miedema gekscherend in het Algemeen Dagblad over haar posities. Toch is het geen geintje: de topscorer aller tijden van Oranje speelt bij Manchester City regelmatig op het middenveld. Tegen Liverpool acteerde ze nog als 'zes'.

"Toen ik tekende bij City zei ik: 6 is de omgekeerde 9 dus zolang je me in de as houdt, is het goed. Nou, dat heeft hij (City-coach Gareth Taylor, red.) wel erg letterlijk genomen. Laatst kwam de vraag of ik weleens achterin heb gespeeld...", vertelt Miedema. "We hebben niet veel opties in onze verdediging dus ze zochten naar een plan B en C voor het geval we een voorsprong zouden moeten verdedigen."

"Of ik dan met mijn lengte een stapje terug kon doen. Gelukkig zijn we nog niet in die situatie gekomen. Als ik ooit centraal achterin eindig, is het klaar hoor", grapt ze. Miedema vindt het niet erg om op een andere positie te spelen: "Ik kan op meerdere posities uit de voeten en dat vind ik oké, als ze me maar een beetje op tijd waarschuwen."

Ze vervolgt: "Als nummer 6, 8 of 10 ga je met een heel andere mindset de wedstrijd in dan als nummer 9. De nadruk ligt dan veel meer op betrokken zijn, alles neerzetten en het spel verdelen", aldus Miedema. Ze zegt dat ze het geschuif aan 'zichzelf te danken' heeft. "Mijn voetbalbrein en het zien van het spelletje heeft me mijn hele carrière geholpen. Ze denken soms ‘Viev snapt het wel’. Ik kijk bij besprekingen ook altijd met een schuin oog naar de andere posities. Dat is dan mijn geluk."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
zo
23/03
PEC Zwolle V
14:30
Feyenoord V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 17 33 44
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 17 15 30
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand