Marianne van Leeuwen ziet 'historisch besluit': "Maar ook normaal"

Marianne van Leeuwen met de kampioensschaal van de Azerion Vrouwen Eredivisie
Marianne van Leeuwen met de kampioensschaal van de Azerion Vrouwen Eredivisie Foto: © BSR Agency

Voor het eerst kan een bvo voor alleen vrouwen toetreden tot de KNVB. De 34 leden van de voetbalbond stemden maandag in met een reglementswijziging. Dat is goed nieuws voor HERA United: zij zijn nu een stap dichterbij deelname aan de Azerion Vrouwen Eredivisie.

"Een historisch besluit", aldus Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal bij de KNVB, in gesprek met de NOS. "34 van de 34 betaaldvoetbalclubs hebben voor gestemd. Daarmee hebben zij unaniem besloten dat het in de toekomst mogelijk wordt lid te worden van de sectie betaald voetbal als je alleen vrouwenvoetbal speelt."

De directeur gaat verder: "Bijzonder, maar ook een beetje normaal in deze tijd", vindt Van Leeuwen. "Het is niet meer overeind te houden dat je zo'n verschil maakt tussen mannen en vrouwen. Dat vond iedereen. Dit besluit kan voor Hera betekenen dat zij de eerste bvo kunnen zijn die begin volgend seizoen aan het betaald mee kan doen. Hera is een heel leuk initiatief, dat veel kan betekenen voor het vrouwenvoetbal", denkt de KNVB-directeur.

HERA gaat nu een verzoek bij de KNVB indienen. Daarna gaat de licentiecommissie van de Nederlandse voetbalbond beoordelen of er een goed en stevig fundament onder de club ligt. Dat duurt waarschijnlijk enkele maanden. Mocht er groen licht komen, neemt HERA definitief de licentie over van Telstar. De twee partijen werken sinds afgelopen zomer samen. De jeugdopleiding blijft bij licentie-overname wel in Velsen-Zuid, zo vertelde oprichter Marieke Visser eerder al in gesprek met deze site.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
wo
26/03
SC Heerenveen V
19:00
AZ W
za
29/03
AZ W
14:00
PSV V
za
29/03
Excelsior Rotterdam W
16:30
FC Twente V
za
29/03
Feyenoord V
16:30
Fortuna Sittard W
zo
30/03
Telstar W
12:15
Utrecht W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 PSV V 18 36 45
2 FC Twente V 18 33 45
3 Ajax V 18 31 44
4 Feyenoord V 18 22 35
5 Utrecht W 18 14 30
6 AZ W 17 8 29
7 ADO Den Haag V 18 -16 16
Bekijk de hele stand