Manchester City boekt overtuigende CL-zege tegen huidige kampioen

Vivianne Miedema (Manchester City) en Ona Batlle (FC Barcelona)
Vivianne Miedema (Manchester City) en Ona Batlle (FC Barcelona) Foto: © BSR Agency

In een sfeervol Joie Stadion in Manchester stonden Manchester City en FC Barcelona tegenover elkaar in de Women's Champions League. Met Nederlandse speelsters zoals Vivianne Miedema en Kerstin Casparij in de basis bij City, en Esmee Brugts op de bank bij Barcelona, werd deze wedstrijd een interessante confrontatie tussen Europese topclubs. Manchester City won verrassend met 2-0.

City begon sterk en had in de eerste tien minuten veel balbezit. Lauren Hemp schoot op de paal in de 15e minuut, en een grote kans voor Barcelona werd spectaculair van de lijn gehaald na een fout van City-keepster Yamashita. In de 36e minuut brak Noami Layzell de ban met een verdiend doelpunt voor Manchester City, dat de eerste helft volledig controleerde.

In de tweede helft bracht Barcelona Esmee Brugts in de 73e minuut in het veld, terwijl Manchester City Jill Roord in de 79e minuut liet invallen. Ondanks deze wissels bleef City domineren. Khadija Shaw scoorde de 2-0 na een fraaie actie en assist van Layzell, wat Barcelona kansloos liet. De wedstrijd eindigde in een overtuigende 2-0 zege voor Manchester City.

Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws!

Het WK begint op donderdag 11 juni in de Canada, de Verenigde Staten en Mexico. Hoe ver gaat Oranje komen? Doe mee aan het WK-spel van Vrouwenvoetbalnieuws op Scorito!

Lees meer:
0 reacties