Martens: "Vrouwenvoetbal kreeg meer aanzien, het werd kritischer"

Lieke Martens in de warming-up van Oranje
Lieke Martens in de warming-up van Oranje Foto: © Pro Shots

Lieke Martens werd in 2017 verkozen tot Speelster van het Jaar bij de FIFA. De individuele titel leverde de inmiddels oud-aanvalster flink wat druk op, zo vertelt ze in Zogenaamd Succesvol

"Ik voelde wel heel veel druk daardoor. Hoe je daarmee omgaat? Het ervaren. Soms goed, soms slecht", geeft Martens aan in de podcast. "Het was af en toe wel pittig. Vaak als het goed ging, was ik het ook. Maar als het slecht ging, was ik het ook. Dat zijn soms wel moeilijke dingen."

De inmiddels gestopte international merkte dat het vrouwenvoetbal kritischer werd. "Het vrouwenvoetbal kreeg meer aanzien. Het werd ook gewoon kritischer. In 2017 was alles fantastisch, niemand kende ons. We konden het alleen maar goed doen. Daar werd ik een groot gezicht van. In 2019 werden we tweede van de wereld, dat was ook goed. De eerste keer Olympische Spelen. Dan komen er tijden dat het een keertje wat minder gaat."

"Dan presteer je zelf een periode wat minder, het team gaat iets minder of er lopen dingen anders. Dan heb je de media er meteen op. Ik was een van de grootste gezichten. Of ik me daar veel van aan trok? Ja, ik ben wel een gevoelig mens…", zo is ze eerlijk.

Martens kreeg daarbij hulp van een sportpsycholoog. "We hebben bij het Nederlands elftal altijd een sportpsycholoog gehad. Ik heb haar ook gebruikt in mijn periodes bij FC Barcelona en Paris Saint-Germain. Af en toe online meetings. Je denkt altijd dat je het zelf kan fixen. Doet me niks, ik fix het wel. Maar er zijn te vaak momenten dat je even je ei kwijt moet. Soms kun je dat doen bij je ouders, bij vriendinnen, bij je man. Maar soms is het fijner als iemand net iets verder van je af staat."

Lees meer:
0 reacties