Leuchter: "Weet dat het er bij Oranje nog niet altijd uitkomt"

Romée Leuchter in gesprek met bondscoach Arjan Veurink
Romée Leuchter in gesprek met bondscoach Arjan Veurink Foto: © Pro Shots

De OranjeLeeuwinnen spelen komende week het tweeluik tegen Frankrijk. Romée Leuchter kent de selectie van Frankrijk goed. De spits van Oranje is actief bij Paris Saint-Germain, waar ze aan de lopende band scoort.

De 25-jarige Leuchter was tot dusver goed voor zestien competitiedoelpunten bij PSG. "Frankrijk heeft veel fysiek sterke speelsters", vertelt de Limburgse aan de Volkskrant over de Franse ploeg. "Zeker ook in de defensie, ook als we tegen de mindere teams spelen sta ik vaak tegenover verdedigers die sterk, maar ook heel snel en vaardig zijn. Maar het lukt bij PSG toch heel goed om me vaak in scoringspositie te krijgen."

Leuchter hoopt dat ook bij de OranjeLeeuwinnen te laten zien. In 28 interlands scoorde ze vijf keer. "Ik weet dat het er bij het Nederlands elftal nog niet altijd even goed uitkomt", zo klinkt het. "Ik denk dat ik hier af en toe te weinig ballen krijg. Of dat nou aan mezelf ligt of aan de mensen om mij heen, dat weet ik niet zo goed. Daar moet ik gewoon goed naar kijken, want het begint met kansen krijgen."

Romée Leuchter bij Paris Saint-Germain
Romée Leuchter op de radar bij Europese top na topseizoen bij PSG Lees ook

De spits gaat haar plek in de punt van de aanval niet opeisen, zo benadrukt ze. "Ik ben niet iemand die met haar vuist op tafel slaat om mijn plek op te eisen. En dat hoeft volgens mij ook niet. Als ik goed genoeg speel, dan spreekt dat vanzelf. Dat laat ik nu in Frankrijk zien. En dan hoop ik dat ik uiteindelijk die eerste spits van Oranje word en ze niet meer om mij heen kunnen."

Lees meer:
0 reacties