KNVB-voorzitter over betaald vrouwenvoetbal: "Andere positionering"

Frank Paauw op de KNVB Campus in Zeist
Frank Paauw op de KNVB Campus in Zeist Foto: © Pro Shots

Frank Paauw werd vorig jaar gekozen als de nieuwe voorzitter van de KNVB. In gesprek met vakblad Sport & Strategie deelt hij zijn visie op de herpositionering van het vrouwenvoetbal.

Paauw krijgt de vraag wat de KNVB gaat doen om het vrouwenvoetbal weer naar de Europese top te brengen. "Er gaat in organisatorisch opzicht binnenkort wat veranderen bij de KNVB", onthult hij direct. "De raad van toezicht bij de amateurs en de raad van commissarissen van het betaald voetbal worden in december ineengeschoven en vervangen door een rvc die zowel toezicht houdt op het amateur- als het betaald voetbal."

"Dat is mijns inziens ook het logische moment voor een andere positionering van het betaald vrouwenvoetbal", zegt de bondsvoorzitter. Paauw weet dat er ongeveer 1750.000 vrouwelijke voetballers zijn binnen de KNVB. "Dat is de kraamkamer voor je profcompetitie en die kraamkamer moet zo ruim mogelijk worden bevolkt. In Nederland hoef je maar tien minuten te fietsen en je bent bij een voetbalclub. Meisjes kunnen in principe overal voetballen, maar je moet het potentieel en de infrastructuur wel opbouwen. Dat kost tijd en volharding, het is niet anders."

Lees meer:
0 reacties
Agenda
zo
16/11
ADO Den Haag V
12:15
HERA
zo
16/11
NAC Breda W
16:45
Excelsior Rotterdam W
zo
16/11
SC Heerenveen V
16:45
PEC Zwolle V
zo
16/11
Utrecht W
16:45
AZ W
zo
23/11
PSV V
12:15
SC Heerenveen V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 7 19 19
2 FC Twente V 6 18 16
3 Feyenoord V 6 12 15
4 PSV V 7 10 15
5 PEC Zwolle V 6 3 12
6 Utrecht W 6 3 10
7 AZ W 6 -2 8
Bekijk de hele stand