KNVB teleurgesteld in FIFA-besluit: "Zou van belang geweest zijn"

De OranjeLeeuwinnen tijdens het volkslied
De OranjeLeeuwinnen tijdens het volkslied Foto: © Pro Shots

In tegenstelling tot de mannen mogen de vrouwen komende zomer geen 26 speelsters meenemen naar het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. De FIFA heeft een verzoek om de 23-koppige selectie uit te breiden naar 26 afgewezen.

Nederland deed samen met onder andere Duitsland en Engeland het verzoek. De KNVB is teleurgesteld over het besluit van de FIFA. "Voor een aantal speelsters zou het aankomende WK het vijfde grote toernooi in zeven jaar tijd zijn", laat een woordvoerder weten aan NU.nl.

"In combinatie met de club- en voor velen Champions League-verplichtingen zorgt dat natuurlijk voor grote belasting. Het zou op het WK daarom van belang geweest zijn om te kunnen wisselen tussen een bredere groep speelsters", aldus de woordvoerder. De Duitse bondscoach Martina Voss-Tecklenburg liet al weten dat ze hoopt dat er alsnog een compromis komt.

Volgens de KNVB ligt er op dit moment geen plan om (gezamenlijk) in actie te komen tegen het besluit van de FIFA.

Nederlands elftal

Nederland wint voor 100 (!) keer je inzet!

Het Nederlands elftal verloor vrijdag kansloos van Frankrijk, maar maandag moet het tegen Gibraltar een makkie worden. Weet Oranje van de voetbaldwerg te winnen in Rotterdam? Als nieuwe speler bij BetCity krijg je maar liefst bij een zege van Nederland! Schrijf je hier in claim de Odds Boost!

Lees meer:
0 reacties
Agenda
di
28/03
PEC Zwolle V
17:00
PSV V
vr
31/03
VV Alkmaar W
19:30
PEC Zwolle V
vr
31/03
Feyenoord V
19:30
PSV V
vr
31/03
SC Heerenveen V
19:30
Ajax V
vr
31/03
Telstar W
19:30
Fortuna Sittard W
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 16 71 45
2 Ajax V 16 42 43
3 Fortuna Sittard W 17 17 32
4 ADO Den Haag V 16 19 26
5 PSV V 15 10 25
6 Feyenoord V 16 -4 22
7 PEC Zwolle V 15 -9 19
Bekijk de hele stand