KNVB schakelt hulp Monica Geuze in: "Meer meiden het veld op"
De KNVB heeft gemerkt dat jonge meiden steeds moeizamer de weg naar het voetbalveld vinden. De bond schakelt daarom de hulp van Monica Geuze in. Vanaf 6 april start de instroomcampagne, met Geuze in de hoofdrol.
Voetbal is de populairste sport onder kinderen. De afgelopen jaren nam het aantal voetballers in de pupillencategorie toe. Wel ziet dat KNVB dat de groei bij jongens harder gaat dan bij meiden. Waar het voor veel ouders de normaalste zaak van de wereld is om hun zoon aan te melden bij een vereniging is dat voor meiden/dochters niet altijd het geval. Met name ouders ervaren soms nog drempels om hun dochter aan te melden bij de plaatselijke voetbalclub.
"Voetbal is plezier, verbinding en ontwikkeling- voor iedereen, ongeacht leeftijd, geslacht of niveau. Ieder kind verdient de kans om het voetbal te ontdekken van jongs af aan. Met deze campagne gaan we er samen voor zorgen dat er meer meiden het veld op gaan, wat moet gaan zorgen voor een betere verhouding tussen het aantal actieve jongens en meiden binnen een vereniging”, aldus Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal bij de KNVB.
Daarom willen Geuze en de KNVB ouders van kinderen van 6-12 jaar inspireren om ook te komen voetballen en lid te worden van een vereniging. Monica, zelf moeder van een voetballende dochter, is het gezicht van de instroomcampagne van de KNVB, die vandaag van start is gegaan en tot doel heeft meer kinderen, en met name meiden, met plezier te laten voetballen.
Met haar persoonlijke betrokkenheid bij het jeugdvoetbal helpt Monica ouders om te ontdekken of voetbal iets is voor hun kind. “Voetbal brengt mensen samen, het brengt plezier voor het hele gezin, je leert nieuwe mensen kennen op de club en je hebt meer routine en vastigheid in je week”, aldus Monica Geuze.
Ook bij de open training van de OranjeLeeuwinnen van zondag staat de campagne centraal. Tijdens deze speciale training krijgen ouders en kinderen een unieke kans om de OranjeLeeuwinnen van dichtbij in actie te zien en de sfeer van het voetbal te proeven.
Ravensbergen over problemen in het veld: "Als iedereen luistert"
Speel jezelf in de kijker bij de KingsTalent tryout bij SV Saestum
Tophockeyster valt in de prijzen, vriendin Roord: "Ik vind je leuk"
Van Lunteren erkent: "Voor deze goal deed ik dat bijna niet"
Daphne van Domselaar nadert rentree: "Daarna is ze beschikbaar"
FC Twente wint in doelpuntrijk oefenduel van competitiegenoot
PSV speelt topwedstrijd op slotdag Eredivisie in Philips Stadion
Miedema: "Dat wordt de laatste keer dat ik hoop dat hij verliest"
Van Diemen legt uit: "Ik hield dat bewust nog wel een beetje af"
Van de Westeringh: "Dat zou ik na mijn carrière graag gaan doen"
FC Twente-directeur: "Wedstrijd wordt gespeeld in De Grolsch Veste"
Kelly Zeeman geeft aan: "Ik hoopte dat de KNVB toe zou slaan"
BREAKING | Oranje maakt tegenstander voor uitzwaaiwedstrijd bekend
Samantha van Diemen bedankt voor Oranje: "Dat heb ik besloten"
"Je hoort vaak dat Veurink en Wiegman best te vergelijken zijn"
OranjeLeeuwinnen spelen uitzwaaiwedstrijd voor EK in Friesland
Worm: "Hebben hard moeten werken om de cultuur goed te krijgen"
Nederlandse doelvrouw pakt met topclub eerste prijs in België
Oud-international aan de slag bij FC Groningen: "Cirkel is rond"
Fortuna-coach Van Lieshout: "Heb als speler hetzelfde meegemaakt"
De Reus over toekomst: "Voor een mooie uitdaging sta ik open"
Van der Gragt eerlijk: "Dat is uiteindelijk wel mijn ambitie"
'Naam van Jonker valt bij trainerszoektocht van Duitse topclub'
FC Groningen stelt bekende aan als coach: "Puzzel valt in elkaar"
Kroes juicht Ajax-deelname aan nieuw toernooi toe: "Prioriteit"
Veurink aan de slag bij Oranje: "Was een naam die lang rondging"
Telstar raakt doelvrouw kwijt aan Canadese ploeg: "Harde werker"
Ajax bevestigt deelname aan lucratief toernooi: "Ook Eredivisie Cup"
Marlou Peeters: "Diepe dalen moeten sneller worden hersteld"
Kelly Zeeman looft tacticus Veurink: "Best vervelend voor ons"

Worm: "Hebben hard moeten werken om de cultuur goed te krijgen"

Siri Worm eerlijk: "Het voetbal is iets wat ik heb afgesloten"

Samenvatting: Van Egmond bezorgt ADO Den Haag zege tegen PEC Zwolle

Samenvatting: AZ dankt Van Lunteren en Colin en wint van Excelsior

Samenvatting: Renate Jansen leidt PSV naar de overwinning

Samenvatting: FC Utrecht dankt Tromp en zet stap naar plek vier
