KNVB presenteert aangescherpte adviezen over koppen in voetbal

Jaimy Ravensbergen voelt aan haar hoofd
Jaimy Ravensbergen voelt aan haar hoofd Foto: © BSR Agency

De KNVB neemt de groeiende zorgen over koppen in het voetbal zeer serieus en komt daarom met nieuwe aanbevelingen. Het gaat daarbij om drie pijlers: zorgvuldigheid, herstel en aangepaste spelvormen.

De afgelopen jaren is de discussie over koppen steeds luider geworden. Uit onderzoek blijkt dat herhaaldelijke klappen tegen het hoofd de kans op hersenaandoeningen, zoals dementie, kunnen vergroten. Tot nu toe golden er in Nederland al richtlijnen voor kinderen tot dertien jaar, maar die worden nu uitgebreid naar spelers tot negentien jaar.

De KNVB benadrukt dat koppen niet verboden wordt, maar dat er wel duidelijke adviezen zijn opgesteld. Zo wordt geadviseerd om jonge spelers voldoende hersteltijd te geven na een kopbal en om bewuster om te gaan met trainingsvormen. Ook zijn er richtlijnen per leeftijdsgroep: voor kinderen onder de twaalf jaar en voor de categorie twaalf tot negentien jaar.

Een belangrijk voorbeeld is het beperken van koptrainingen tot maximaal één keer per week. Daarnaast is er een advies over het aantal kopballen per training, zowel in aanvallende situaties (bijvoorbeeld bij corners) als verdedigend (zoals het wegkoppen van lange ballen).

Met deze maatregelen wil de KNVB het spel veilig houden, zonder het koppen volledig uit het voetbal te laten verdwijnen.

Lees meer:
0 reacties