Keert Miedema terug naar Nederland? "Niveauverschil te groot"

Vivianne Miedema trekt na zeven jaar de deur achter zich dicht bij Arsenal. Een einde van een tijdperk, zo weet ook Daniël Dwarswaard. De journalist weet dat een terugkeer naar Nederland niet aan de orde is voor de 27-jarige spits.
"Wie de afgelopen tijd goed luisterde, merkte al aan Vivianne Miedema (27) dat haar tijd in Noord-Londen eindig was. De club heeft geen aanbieding gedaan om haar aflopende contract te verlengen", begint Dwarswaard zijn verhaal in het Algemeen Dagblad. Miedema heeft volgens hem nog altijd de behoefte om elders haar 'voetbalgeluk te beproeven'. "Zeker na haar zware knieblessure is een nieuwe start bij een andere club ook mentaal verfrissend."
In Engeland blijven
De spits lijkt in Engeland te blijven, volgens Dwarswaard een 'reëel scenario'. Manchester City is geïnteresseerd in de diensten van Miedema. "Na zeven jaar in Londen is Miedema een halve Engelse geworden. Ze is zo gehecht aan Engeland dat het land inmiddels misschien wel meer voelt als eerste dan als tweede huis. Dat ze na haar voetballeven aan de andere kant van de Noordzee blijft wonen, is bijna geen vraag", geeft de journalist aan.
Dat heeft natuurlijk ook te maken met haar relatie met Beth Mead, die een doorlopend contract heeft bij Arsenal. "Toen Miedema twee jaar geleden bij Arsenal haar contract verlengde, woog ze haar liefde voor Engeland zwaar mee. Ze sprak toen met Paris Saint-Germain en FC Barcelona, maar die clubs konden haar niet verleiden. Nu twee jaar later kan die afweging anders zijn omdat Miedema vanzelfsprekend nog altijd de droom heeft om de Champions League te winnen."
Feyenoord?
Een terugkeer naar Nederland is niet aan de orde, zo geeft Dwarswaard aan. "Het is algemeen bekend dat Miedema supporter is van Feyenoord. De club die haar al vanaf de jeugdjaren raakt. Als Miedema al ooit weer terugkeert in de Nederlandse eredivisie, is dat niet al komende jaren", aldus de journalist. "Het niveauverschil tussen de eredivisie in ons land en de toonaangevende competities in Engeland, Duitsland en Spanje is simpelweg nog altijd groot", weet hij.

Selectie Oranje O15 bekend voor duels met de VS en Duitsland

Genomineerden Speelster van het Jaar bekend: "Gekozen door captains"

PSV hevelt keepster over naar hoofdmacht: "Voelt heel speciaal"

Puck Louwes stopte na drie hersenschuddingen: "Risico is groot"

Feyenoord brengt bezoek aan Kinderziekenhuis: "Heeft impact"

Selectie Oranje O16 voor eendaagse trainingsstage bekendgemaakt

FC Utrecht strikt oud-international: "Maakt mij bijzonder blij"

SC Heerenveen laat drietal speelsters transfervrij vertrekken

Dit is alles wat je moet weten over de allerlaatste Eredivisie Cup

BREAKING | FC Utrecht presenteert opvolger van Linda Helbling

Van Ginkel vertelt over 'uit de hand gelopen' hobby: "Echt leuk"

Pothof openhartig over viraal moment tegen Ajax: "Zat er doorheen"

Topscorer Romée Leuchter gekozen in Frans 'Team van het Jaar'

Everaerts eerlijk over tijd bij FC Twente: "Was niet makkelijk"

KNVB maakt arbiter voor bekerfinale tussen FC Twente en PSV bekend

Mis geen nieuws meer: stel Vrouwenvoetbalnieuws in bij Google

Stentler vol lof over 'Miss Eredivisie': "Het is ongelofelijk"

Mead na 9 jaar weg bij Arsenal, transfer naar Miedema's City lonkt

Orion onverwacht kampioen in Hoofdklasse: "Heel onwerkelijk"

Saestum voor de veertiende keer kampioen: "Dat is heel bijzonder"

Van den Berg bespreekt PSV-titel: "Hebben ze van geprofiteerd"

NAC Breda moet flink bezuinigen: "Aantal posities verminderen"

AZ, HERA en ADO willen tiende plek ontlopen: "Niet te voorspellen"

PSV-directeur Brands: "Dat kan niet vijftig miljoen duurder worden"

Druk staat er vol op bij AZ: "In zo'n positie komen we liever niet"

Van den Berg over PSV: "Hadden veel eerder kampioen moeten zijn"

OFFICIEEL | Victoria Pelova en Arsenal na dit seizoen uit elkaar

VIDEO | Nadine Noordam schiet Brighton naar finale van FA Cup

Competitieduel tussen FC Twente en PSV toch niet in Grolsch Veste

Leonne Stentler over PSV-titel: "Resultaat van heel goed beleid"

Van Ginkel vertelt over 'uit de hand gelopen' hobby: "Echt leuk"

Groenewegen haalt grap uit: "Mijn idool is Ricky van Wolfswinkel"

Van Ginkel over winnaarsmentaliteit: "Ik ga echt over lijken"

Knaak bezorgt City zege in blessuretijd: Titel nu heel dichtbij

Brugts en Barcelona naar Champions League-finale na zege op Bayern

Beerensteyn: "Vond het heel mooi dat zij mij een berichtje stuurde"











