Keeldar Foundation succesvol: "Meiden in Zuidoost verdienen dit"

Een bal op het gras
Een bal op het gras Foto: © Pro Shots

Patricia Keeldar zette de Patricia Keeldar Foundation op. Hiermee probeert ze jonge meiden uit achterstandswijken te helpen om aan het voetballen te komen.

"We begonnen op een klein veldje nadat ik was gaan flyeren in de buurt", opent de voormalig international bij De Telegraaf. "Inmiddels staan er meer dan 50 meiden op de wachtlijst en hebben we twee teams in de competitie. Een onder 17 team, en een gemengd team onder 12, omdat je tot deze leeftijd nog samen mag spelen."

Zuidoost United heeft haar flink geholpen. "Ik ben de club dankbaar, maar zeker ook de gemeente die onze activiteiten heeft omarmd." Jerrel Wijnhard staat Keeldar bij en is dan ook trots. "De meiden in Zuidoost verdienen dit."

Ook op sociaal gebied helpt het de meiden, weet Keeldar. "Het draait niet alleen om voetbal, maar ook om alles daar omheen. Als het nodig is, gaan we met de ouders in gesprek. Zo hielpen we een meisje uit een eenouder gezin dat niet kon voetballen omdat ze op haar broertjes moest passen."

"Het doel is om meer meiden aan het voetballen te krijgen en hen op weg te helpen. Niet iedere speelster kan prof worden, maar we kunnen hen wel helpen met andere dingen, zoals ondersteuning bij het afmaken van school", besluit Keeldar.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
1/03
Fortuna Sittard W
14:00
Ajax V
za
1/03
PEC Zwolle V
16:30
Excelsior Rotterdam W
za
1/03
Telstar W
16:30
Feyenoord V
zo
2/03
PSV V
12:15
Utrecht W
zo
2/03
FC Twente V
16:45
ADO Den Haag V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 14 28 37
2 PSV V 15 30 36
3 FC Twente V 15 20 36
4 Feyenoord V 15 18 29
5 Utrecht W 14 16 28
6 AZ W 14 4 20
7 SC Heerenveen V 15 -8 15
Bekijk de hele stand