Kassa! Topclubs halen voor het eerst meer dan 150 miljoen euro op

Arsenal juicht, Lynn Groenewegen (FC Twente) baalt
Arsenal juicht, Lynn Groenewegen (FC Twente) baalt Foto: © BSR Agency

De gezamenlijke inkomsten van de beste clubs in het vrouwenvoetbal hebben in 2025 voor het eerst de grens van 150 miljoen euro overschreden, zo blijkt uit onderzoek van consultancybureau Deloitte.

De vijftien clubs met de hoogste inkomsten kwamen gezamenlijk uit op 158 miljoen euro, een stijging van 35 procent ten opzichte van 2024. Belangrijke markten zoals Zweden, Australië en de Verenigde Staten zijn niet meegenomen in de lijst, omdat daar geen gegevens beschikbaar waren.

De best presterende club in het vrouwenvoetbal in 2025 is Arsenal. De Londense club staat voor het eerst bovenaan de ranglijst met een omzet van 25,6 miljoen euro, een stijging van 43 procent.

Engeland domineert de top 15 met acht clubs. Nummer twee, Chelsea, blijft Arsenal nipt voor met een omzet van 25,4 miljoen euro. De Blues zijn echter koploper wat betreft commerciële inkomsten: van hun totale omzet is 19,1 miljoen euro afkomstig uit sponsordeals, merchandising en andere commerciële activiteiten.

De derde plaats is voor FC Barcelona, dat een omzet van 22 miljoen euro noteerde. Bayern München kende de grootste groei in de top 15: de Duitse club verdubbelde haar omzet tot 7,2 miljoen euro, goed voor de negende plek. Deze stijging is vooral te danken aan de winst in het eerste World Sevens Football-toernooi in mei in Portugal, waarmee 2,3 miljoen euro werd opgehaald, meer dan de winnaar van de Champions League.

Lees meer:
0 reacties