"Kaptein was zeer uitgesproken, die is echt woedend op Jonker"

Wieke Kaptein treurt
Wieke Kaptein treurt Foto: © BSR Agency

Wieke Kaptein moest het in de EK-wedstrijd tegen Frankrijk van afgelopen zondag doen met een reserverol. De middenveldster kreeg van tevoren geen uitleg van Andries Jonker en gaf na het duel een opvallend interview.

"Ik wist van niks. Ik zag het tijdens de training bij het shirtjes uitdelen opeens. Er is niks tegen mij gezegd. Ik denk dat ik bij de vorige wedstrijd tegen Engeland goed had gespeeld. Maar uiteindelijk is het zijn keuze en kan ik daar niets tegen doen. Hij is niet naar mij toegekomen, dus ik heb geen reden gehoord", zei Kaptein onder meer.

Leonne Stentler hoorde het interview ook aan. "Ik vond haar zeer uitgesproken na de wedstrijd", reageerde zij woensdagavond op de uitspraken van Kaptein. "Natuurlijk grotendeels teleurgesteld over dat ze niet in de basis stond. Die is echt woedend op Jonker vooral. Ze noemt nog een aantal andere dingen in het interview die mij heel erg het gevoel geven dat het team zelf echt wel heel hecht is, maar er is ook echt wel wat gebeurd in het team versus Andries Jonker", zegt Stentler bij de NOS.

"Dat stukje autoriteit waar het veelal over is gegaan. Voor mij bevestigde het interview van Wieke Kaptein dat daar ook heel veel is veranderd", aldus de voormalig international. Suse van Kleef is van mening dat Jonker had moeten praten met Kaptein. "Ik denk dat je gewoon even moet praten met een 19-jarige speelster die je er opeens uithaalt. Dan kun je heel even kort een reden geven."

Ze vervolgt: "Ik denk niet dat het goed is voor haar om zo een wedstrijd in te gaan. Als je ziet hoe emotioneel ze ook is in het interview, dan vind ik dat een gebrek aan peoplemanagement", oordeelt Van Kleef. Stentler besluit: "Ik ken Andries Jonker ook als een coach die juist heel erg in contact staat met zijn speelsters. Daarom is dit heel atypisch allemaal, wat er op het einde is gebeurd."

Lees meer:
0 reacties