Jonker ziet verbeterpunt: "We moeten daarin volwassener worden"

Andries Jonker
Andries Jonker Foto: © Pro Shots

Bondscoach Andries Jonker reflecteert na de 2-2 gelijkspel tegen Duitsland in de Nations League. De OranjeLeeuwinnen speelden goed, maar Jonker ziet nog ruimte voor verbetering, vooral in de laatste minuten van de eerste helft.

"Ik denk dat het redelijk ging", zegt Jonker tegen de NOS. "Veerle Buurman bereidde de 1-0 goed voor, zoals ik het graag zie. Ook de vervangsters, Sherida Spitse en Dominique Janssen, deden het goed." De coach is tevreden met de keuzes die gemaakt werden, maar benadrukt dat er tijd nodig is voor het vinden van de ideale opstelling, vooral voor het centrale duo. "Caitlin Dijksta speelt pas na tien maanden weer mee, en met Veerle hebben we veel geduld."

Over de keuze voor het 3-5-2 systeem, zei Jonker: "Het was het meest logisch, gezien de speelsters op het veld. Ze deden het fantastisch." Toch blijft er nog werk aan de winkel, vooral als het gaat om het behouden van focus in de slotfase van de wedstrijd. "We krijgen vaak een tegendoelpunt vlak voor rust. We moeten volwassener worden en dat stapje maken." 

Met deze lessen in het achterhoofd, blijft Jonker hopen op verdere vooruitgang. "Als we zo blijven spelen in de slotfase, moeten we niet in de problemen komen", besluit hij.

Zet € 10 in & ontvang € 50 aan FREE bets!

Het Nederlands elftal speelt zondagavond in de Nations League tegen Spanje. Zet € 10 in op de wedstrijd en krijg € 50 aan Free Bets bij BetMGM! (nieuwe spelers, 24+)

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
22/03
ADO Den Haag V
14:00
Telstar W
za
22/03
PSV V
16:30
Ajax V
za
22/03
Utrecht W
16:30
AZ W
zo
23/03
FC Twente V
12:15
SC Heerenveen V
zo
23/03
PEC Zwolle V
14:30
Feyenoord V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 Ajax V 17 33 44
2 PSV V 17 34 42
3 FC Twente V 17 30 42
4 Feyenoord V 17 16 32
5 Utrecht W 17 15 30
6 AZ W 16 7 26
7 SC Heerenveen V 16 -12 15
Bekijk de hele stand