Jonker merkt op: "Dat heeft consequenties voor wat we nu doen"

Nigel de Jong en Andries Jonker
Nigel de Jong en Andries Jonker Foto: © BSR Agency

De OranjeLeeuwinnen spelen dinsdagavond de tweede Nations League-wedstrijd tegen Oostenrijk. Andries Jonker vindt het niet zo leuk om binnen een paar dagen tegen dezelfde tegenstander te spelen, zo vertelt hij eerlijk aan ESPN.

"Ik heb daar niet zoveel gevoel bij. Maar iemand heeft het bedacht. Men vindt het waarschijnlijk leuker om het zo te doen dan anders. Nou, prima, het zij zo. Het is een wat kortere voorbereiding, want je weet precies wat zij hebben gedaan", geeft Jonker aan. "Iedereen heeft dat fris in het hoofd, iedereen is daar mee bezig geweest en is daar mee bezig. Je hoeft niet weer een nieuw elftal te analyseren en te presenteren. We weten waar het om gaat", aldus de bondscoach.

De kans bestaat dat Jonker dinsdag in Altach flink gaat rouleren. "Ik moet met drie dingen rekening houden. Ten eerste wil je je voorbereiden op het EK. Het allerbelangrijkste is dat we dan iedereen tot onze beschikking hebben. Dat staat in tegenstelling tot elkaar, want je wil een elftal in elkaar zetten. Maar dat gaat niet, want niet iedereen kan voetballen of niet iedereen kan zo lang voetballen als je wil."

"Je moet vooral zorgen dat ze van de zomer fit en fris zijn. Dat heeft consequenties voor wat we nu doen", merkt Jonker op. "En ondertussen willen we ook nog minimaal tweede worden in de poule. En dus moesten we van Oostenrijk winnen en willen we morgen (dinsdag, red.) ook winnen." De wedstrijd tussen de OranjeLeeuwinnen en Oostenrijk begint dinsdag om 18:15 uur.

Lees meer:
0 reacties
Agenda
za
3/05
Ajax V
14:00
Telstar W
za
3/05
Fortuna Sittard W
14:00
PSV V
za
3/05
SC Heerenveen V
14:00
Utrecht W
za
3/05
PEC Zwolle V
14:00
FC Twente V
za
3/05
AZ W
14:00
ADO Den Haag V
Bekijk de hele agenda
Stand
# Team GS DS P
1 FC Twente V 20 46 51
2 PSV V 20 41 51
3 Ajax V 20 31 47
4 Utrecht W 20 16 36
5 Feyenoord V 20 20 35
6 AZ W 20 10 35
7 Fortuna Sittard W 20 -18 19
Bekijk de hele stand